Hiszpanie o krok od nieśmiertelności

IAR
Marcin Nowak 01.07.2012
Trening reprezentacji Hiszpanii
Trening reprezentacji Hiszpanii, foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Piłkarze trenera Vicente del Bosque mają przed finałem kilka powodów do tego, by przejść do historii - przypominają niemal wszystkie hiszpańskie media.

W niedzielnym finałowym meczu piłkarskich Mistrzostw Europy reprezentacja Hiszpanii zmierzy się w Kijowie z drużyną Włoch.

Hiszpania musi wygrać - twierdzą autorzy komentarzy prasowych. Czas po 92 latach położyć finał niemocy wobec Włoch. Po raz ostatni Hiszpanie pokonali Włochów w przepisowym czasie w 1920 roku. "Krok od nieśmiertelności" - to tytuł z dziennika sportowego "Marca". "Nadszedł dzień, aby stać się legendą, zdobyć trzeci z rzędu puchar. Nikomu się to wcześniej nie udało a nasza drużyna ma tę możliwość w zasięgu ręki" - przypomina dziennikarz tej gazety.

- Wciąż mamy głód zwycięstwa - cytuje wypowiedź Xaviego Hernandeza "El Mundo Deportivo". Pomocnik reprezentacji przyznał, że jest szczęśliwy. - Myślę, że zapracowaliśmy na ten finał. Teraz pozostaje dobrze go rozstrzygnąć - twierdzi piłkarz FC Barcelony.

- Ważna jest tylko chwila obecna - podkreśla z kolei trener Vicente del Bosque. Jego zdaniem, w niedzielę wieczorem hiszpańska reprezentacja powinna zapomnieć o tym, co osiągnęła i skoncentrować się jedynie na grze z Włochami.

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!