Rewolucyjny pomysł na Euro 2020

PAP
Marcin Nowak 30.06.2012
Michel Platini
Michel Platini, foto: Wikipedia/prezydent.pl

Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2020 roku mogłyby być rozgrywane w 12 czy 13 miastach w całej Europie - oświadczył w Kijowie prezydent UEFA Michel Platini.

Komitet Wykonawczy UEFA miałby ustosunkować się do tego pomysłu w grudniu 2012 lub w styczniu 2013 roku.
- Chcę zapowiedzieć coś, co was zaskoczy. Miałem pomysł na Euro 2020, które odbywałoby się w całej Europie. To jest pomysł, nad którym zastanowi się Komitet Wykonawczy. Będą spotkania z poszczególnymi federacjami, a decyzje zapadną w grudniu lub w styczniu - powiedział Platini podczas konferencji prasowej w stolicy Ukrainy, w przeddzień finałowego meczu Euro 2012, w którym zagrają reprezentacje Włoch i Hiszpanii.
- To podkreśliłoby 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy. Turniej mógłby być rozgrywany w 12-13 miastach na całym kontynencie. Pomysł bardzo mi się podoba, podobnie jak znacznej części członków Komitetu Wykonawczego. Po co zobowiązywać jeden kraj albo dwa do budowy dziesięciu nowych stadionów, lotnisk itd. Według naszego pomysłu jeden stadion przypadałby na jeden kraj. Wszystko byłoby prostsze i tańsze. Ale to jest na razie pomysł i nic jeszcze nie postanowiono - zaznaczył Platini.
Zapytany o koszty podróżowania po całej Europie dla kibiców, odpowiedział, że są przecież tanie linie lotnicze, a koszty będą niższe niż np. podróży z Londynu do Doniecka.
Do tej chwili chęć organizacji mistrzostw Europy w 2020 roku zadeklarowały wspólnie Azerbejdżan z Gruzją oraz Irlandia ze Szkocją i Walią.
Euro 2016 odbędzie się we Francji, po raz pierwszy z udziałem 24 drużyn.

man

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!