Polskie Radio

"Ciemności nie trzeba się bać". Premiera słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 17:25
Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na premierę słuchowiska "Ciemności nie trzeba się bać" dziś (we wtorek 18 lipca) o godzinie 14.00. Scenariusz słuchowiska Anny Furmanowicz zajął III miejsce w konkursie "Mój świat" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Emisja na antenie Polskiego Radia Dzieciom nieprzypadkowa - przypada w Światowy Dzień Słuchania.
Ciemności nie trzeba się bać. Zapraszamy na premierowe słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia
"Ciemności nie trzeba się bać". Zapraszamy na premierowe słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia! Foto: PRD

W słuchowisku, gdy zapada zmrok i gaśnie światło w pokoju małej Kasi, otoczenie staje się obce i przerażające. Bohaterki historii - Komoda i Szafa starają się wspierać i wspólnie zwalczyć strach przed wszechogarniającą ciemnością i nieznanymi dźwiękami.

- "Ciemności nie trzeba się bać" nie tylko uczy dzieci, jak oswajać własne lęki, ale także zwraca uwagę, że aby odkryć w sobie talenty, wystarczy po prostu uwierzyć w siebie, bo wiara potrafi czynić cuda – mówi autorka scenariusza, Anna Furmanowicz. - Bajka porusza także tematykę zero-waste, edukuje dzieci, jak na nowo wykorzystywać zapomniane, stare przedmioty - dodaje.

W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Monika Pikuła, Magdalena Smalara, Joanna Halinowska, Marta Powałowska (dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom), Magdalena Dębicka, Marianna Kłos, Robert Kowalski

 

mat. pras. / zch / rk 

 

Czytaj także

Zobacz prace dzieci wykonane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 07:55
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca, Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną zabawę "Mój Teatrzyk". Zabawa skierowana była do dzieci, które lubią spędzać czas kreatywnie. Za wyróżnione prace przewidziane są w radiowe upominki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Teatru w "Jedynce Dzieciom". Teatr Guliwer od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 21:35
W "Jedynce Dzieciom" odwiedziliśmy Teatr Guliwer w Warszawie. Czy ktokolwiek z was zwiedzał kiedyś teatr od kuchni i był w miejscach, które zazwyczaj nie są dostępne dla publiczności?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko - "Co trzeba zabrać na wędrówkę" [CAŁOŚĆ]

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 07:00
Papuga Matylda któregoś dnia po prostu odlatuje w podróż dookoła świata zostawiając na sawannie swojego przyjaciela. Henio chce podążyć za nią, ale małe słoniki powinny spokojnie żyć w stadzie. Czy Henio znajdzie w sobie odwagę, by wybrać własną drogę? Historia Henia i Matyldy opowiada o przyjaźni, wybaczeniu i zrozumieniu. O tym, jak pragniemy akceptacji i o tym, jak nauczyć się słuchać swojego serca. Słuchowisko zajęło pierwsze miejsce w konkursie "Mój Świat", który organizowany był przez PR Dzieciom, Teatr PR i ZAiKS. Scenariusz: Małgorzata Czerwień. Reżyseria: Janusz Kukuła. Realizator: Andrzej Brzoska Muzyka: Piotr Skotnicki Obsada: Henio – Ignacy Liss Matylda - Joanna Pach-Żbikowska Mama - Izabella Bukowska Eryk - Krzysztof Szczepaniak
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera słuchowiska "Co trzeba zabrać na wędrówkę" na platformie podcastowej PR

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 08:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępne premierowe słuchowisko "Co trzeba zabrać na wędrówkę". Jest to dzieło, które otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie "Mój świat" zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i ZAiKS. Autorką nagrodzonego scenariusza jest Małgorzata Czerwień. Słuchowisko w reżyserii Janusza Kukuły. Zapraszamy!
rozwiń zwiń