Polskie Radio

Odliczanie do 23. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 08:50
Prezentacje konkursowych słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, a ponadto spotkania z gwiazdami, atrakcje dla dzieci, warsztaty i imprezy towarzyszące. W sobotę 22 czerwca rozpocznie się w Sopocie jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce – 23. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry".
Prezentacja jednego ze słuchowisk na żywo podczas Festiwalu Dwa Teatry 2023
Prezentacja jednego ze słuchowisk na żywo podczas Festiwalu "Dwa Teatry" 2023Foto: Cezary Piwowarski/ PR
  • Festiwal "Dwa Teatry" to prawdziwe święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej.
  • Z biegiem lat stało się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju.
  • Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" odbywa się raz w roku i jest konkursem słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych, które miały swoją premierę w poprzedzającym sezonie.
  • W tym roku Festiwal "Dwa Teatry" odbędzie się w dniach 22-24 czerwca i ponownie zagości w Sopocie.

Festiwal kulturalny "Dwa Teatry" powraca do nadmorskiego Sopotu. Na wielbicieli teatru czekają nowe, niesamowite spektakle, rozmowy o kulturze i powrocie pięknego słowa do debaty publicznej.

Święto teatru

Podczas wydarzenia można zobaczyć, jak tworzone są słuchowiska, porozmawiać ze znanymi i lubianymi aktorami i aktorkami oraz zapoznać się z kulisami ich pracy. Co jednak najistotniejsze, uczestnicy będą mogli na własne oczy i uszy przekonać się, na czym polega magia teatru wyobraźni. 

Posłuchaj
00:22 wojtyszko dwa teatry.mp3 Festiwal "Dwa Teatry" zagości w Sopocie. Zaprasza dyrektor artystyczny festiwalu, Adam Wojtyszko (IAR)

 

Czytaj także:

Słuchowiska na żywo 

Teatr Polskiego Radia przygotowuje dwa słuchowiska na żywo. Jak zapowiadają organizatorzy, sopocka publiczność będzie miała okazję zobaczyć między innymi, jak tworzona jest kultowa powieść radiowa "Matysiakowie".

W Roku Witolda Gombrowicza reżyser Mariusz Malec przygotowuje natomiast słuchowisko na żywo na podstawie awangardowej powieści pisarza  "Ferdydurke". 

Wyróżnione słuchowiska

W tym roku do konkursu zakwalifikowano 16 słuchowisk dla dorosłych oraz osiem słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Utwory oceniało jury w składzie: Dorota Landowska, Joanna Bachura-Wojtasik, Anna Wieczur, Malina Prześluga i Piotr Salaber.


Festiwal na antenach Polskiego Radia

Publiczność na festiwalu będzie miała też okazję śledzić na żywo kultową audycję Jedynki "Lato z Radiem", a także zapoznać się z najlepszymi produkcjami Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Festiwal potrwa trzy dni. Najlepsze słuchowiska i spektakle telewizyjne poznamy na uroczystej gali ostatniego dnia festiwalu.

>>> SPRAWDŹ HARMONOGRAM WYDARZEŃ - DWA TEATRY 2024 <<<

Festiwal Dwa Teatry 2001-2021 Festiwal Dwa Teatry 2001-2021

*** 

IAR/zch/wmkor