Polskie Radio

Eddie Vedder: granie to fajna robota

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 10:20
- Zespoły rozpadają się z różnych powodów, przez presję, naciski, nieporozumienia. Warto jednak pamiętać, że to taka fajna robota, choć kiedy zaczynasz grać, nie traktujesz tego w ten sposób. Na początku wszystko wydaje się wtedy takie ulotne - Eddie Vedder, mówi wokalista Pearl Jam.
Audio
  • Eddie Vedder: granie to fajna robota (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Eddie Vedder
Eddie Vedder Foto: mat.prasowe/Sony Music

Legendarny koncert MTV Unplugged z marca 1992 roku Pearl Jam wydał oficjalnie dopiero przy reedycji swojego debiutanckiego albumu "Ten" w 2009 roku.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a także Franka Zappy Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(gs)

Zobacz więcej na temat: Pearl Jam Piotr Metz

Czytaj także

Riff, którym Pearl Jam wrócili do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 09:47
Główny temat muzyczny singlowego utworu "Given to fly", którym Pearl Jam wrócili do swoich korzeni jego kompozytor, gitarzysta zespołu Mike McCready oparł na "Going to California" grupy Led Zeppelin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: jestem częścią czegoś wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 14:27
"Yellow Ledbetter" to jedna pierwszych piosenek napisanych przez Pearl Jam, nie zmieściła się na debiutanckim albumie. Trafiła na stronę B singla "Jeremy". Sentyment grupy do utworu spowodował umieszczenie go na składance najważniejszych kompozycji Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncerty w Polsce w 2014 roku. Zagrają m.in. Pearl Jam, Black Sabbath i Backstreet Boys

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:05
Aerosmith, Pearl Jam, Sixto Rodriguez, Black Sabbath, Soundgarden, Tori Amos, Skunk Anansie, Backstreet Boys - to tylko część artystów, którzy zagrają w 2014 r. w Polsce.
rozwiń zwiń