Polskie Radio

Sir Paul McCartney wystąpi w Polsce. "Zawsze chciałem zobaczyć Kraków"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 13:56
Paul McCartney wystąpi w stolicy Małopolski w ramach trasy koncertowej „Freshen Up”, która będzie promowała jego nową płytę „Egypt Station”. Koncert w w Krakowie odbędzie się 3 grudnia.
Paul McCartney podczas koncertu
Paul McCartney podczas koncertuFoto: Shutterstock

Jest to pierwsza trasa koncertowa promująca nowy, niewydany jeszcze album (premiera 7 września) „Egypt Station". Ostatni raz McCartney gościł w Polsce na koncercie w Warszawie w 2013 roku, w ramach trasy „Out There”.

- Odwiedzanie nowych miejsc to zawsze świetna zabawa. To bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomaga zachować świeżość umysłu. Zawsze chciałem zobaczyć Kraków ponieważ słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Świetnie się bawiliśmy podczas naszej ostatniej podróży do Polski, więc wiemy, że będzie to kolejna wyjątkowa noc dla nas. Nie możemy się doczekać powrotu. Get ready to rock Poland! - poinformował artysta.

Koncert Paula McCartneya to prawie 3 godziny z najlepszymi utworami jego z przełomu ostatnich 50 lat, niezapomnianymi utworami Wings i The Beatles.

Współzałożyciel liverpoolskiej legendy muzyki wraz ze swoim zespołem koncertował we wszystkich zakątkach świata. Swoją obecnością i muzyką uświetniał takie miejsca jak scena pod rzymskim Koloseum, moskiewski plac Czerwony, Pałac Buckingham czy Biały Dom. Wystąpili również na darmowym koncercie w Meksyku dla ponad 400 tys. ludzi czy w San Francisco w Candlestick Park, czyli w miejscu gdzie The Beatles zagrali swój ostatni koncert.

Sir Paul McCartney (tytuł szlachecki artysta otrzymał od samej Królowej Elżbiety) jest multiinstrumentalistą i piosenkarzem. Jest nawet wpisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk i kompozytor, który osiągnął, dzięki ponad sześćdziesięciu złotym płytom i setkom milionów sprzedanych płyt największy sukces w historii muzyki. 

Napisana przez niego w 1965 roku piosenka Yesterday jest najczęściej graną przez innych artystów piosenką w historii.

p

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paul McCartney bardzo chce przyjechać do Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 14:46
- Jestem szczęśliwy, że w końcu przyjadę do Polski - zdradził niedawno Paul McCartney - zawsze chciałem się tu znaleźć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul McCartney podbija Brazylię. Wkrótce zawita do Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 14:41
Muzyk z rozmachem rozpoczął światową trasę koncertową „Out There” występując przed 55 tysięczną publicznością w Belo Horizonte w Brazylii. Wkrótce muzyk zagra koncert w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie.
rozwiń zwiń