X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Paul McCartney podbija Brazylię. Wkrótce zawita do Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 14:41
Muzyk z rozmachem rozpoczął światową trasę koncertową „Out There” występując przed 55 tysięczną publicznością w Belo Horizonte w Brazylii. Wkrótce muzyk zagra koncert w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Paul McCartney spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem brazylijskiej widowni na na stadionie piłkarskim Mineirao
Paul McCartney spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem brazylijskiej widowni na na stadionie piłkarskim MineiraoFoto: mat.pras.

Przyjazd McCartney’a do Belo Horizonte rozpoczął prawdziwe szaleństwo, szybko okrzyknięte przez brazylijskie media „Beatlemanią”. Muzyka przywitały rozwieszone w całym mieście billboardy z gorącymi słowami powitania. Każdy ruch artysty był komentowany przez prasę, telewizję i internet. Setki fanów przez wiele dni koczowało pod stadionem piłkarskim Mineirao, gdzie odbył się koncert, by zająć jak najlepsze miejsca na płycie. Inni nie odstępowali na krok hotelu, w którym McCartney zamieszkał podczas swojego pobytu w Belo Horizonte.


Za tak niesamowite przyjęcie muzyk zrewanżował się brazylijskiej publiczności równie niesamowitym show. Koncert rozpoczął się od przywitania widowni po portugalsku oraz od utworu Beatlesów „Eight Days A Week”, który wcześniej tylko raz, w 1965 r. był wykonany na żywo. Nie była to ostatnia niespodzianka, którą przygotował dla widzów artysta. Należące do klasyki Beatlesów przeboje takie jak: „Your Mother Should Know”, „Lovely Rita”, „Being for the Benefit of Mr.Kite” czy „All Together Now” również nie były wcześniej wykonywane podczas koncertów solowych McCartney’a. Wróciły też do repertuaru „We Can Work It Out” i „Another Day” i - po raz pierwszy od czasów Wings w latach 70. - „Hi Hi Hi” oraz „Listen to What the Man Said”. Napakowany wielkimi hitami show miał oczywiście fantastyczną oprawę – oszałamiający pokaz świateł, laserów i pirotechniki oraz ekrany wideo najnowszej generacji.

mat.
mat. pras.

Pod koniec koncertu Paul wywołał na scenę cztery fanki, które na Facebooku zbierały podpisy pod petycją, by McCartney przyjechał właśnie do Belo Horizonte. Zaskoczonym dziewczynom serdecznie podziękował, a na tatuażu jednej z nich – przedstawiającym Beatlesów – złożył swój autograf.
Trasa „Out There” prowadzi przez sześć krajów. Już 22 czerwca McCartney zawita do Polski, by dać koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ten występ zapewne również okaże się równie spektakularnym wydarzeniem. Tym bardziej, że ceny biletów z nowej puli rozpoczynają się już od 165 zł.
mat.pras., sm

Czytaj także

W Jeleniej Górze straszą Beatlesami

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:54
- Na jednej z lekcji w szkole mowa była o manipulacji, o przekazie podprogowym i w tym kontekście pojawiła się informacja, że w piosenkach niektórych zespołów grających muzykę rockową przekazywane są treści satanistyczne - relacjonuje ojciec gimnazjalistki, którą cała sprawa dotknęła osobiście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul McCartney w Polsce! Zagra na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 10:33
To już pewne. Legenda muzyki Paul McCartney, wystąpi 22 czerwca w Warszawie. Informację o koncercie na Stadionie Narodowym potwierdził na Facebooku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul McCartney bardzo chce przyjechać do Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 14:46
- Jestem szczęśliwy, że w końcu przyjadę do Polski - zdradził niedawno Paul McCartney - zawsze chciałem się tu znaleźć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Yoko Ono wygrała, bo potrafiła zrobić sztukę z siebie"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 14:00
Po przyjeździe do Nowego Jorku japońska artystka, ku rozpaczy rodziców, zadawała się z Johnem Cage'em i La Monte Youngiem. Dopiero później stała się artystką pop. O pogranicznym fenomenie Ono rozmawialiśmy w "Bitej godzinie".
rozwiń zwiń