X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Brakuje żywości, lekarstw, prądu i wody. Wenezuela stoi na krawędzi katastrofy humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:05
Prawie jedna czwarta mieszkańców kraju potrzebuje międzynarodowej pomocy żywnościowej - alarmuje ONZ. 94 proc. Wenezuelczyków żyje w ubóstwie, a 3,4 mln uciekło z ojczyzny. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPAOrlando Barria

"Wskutek postępującego kurczenia się gospodarki i politycznego niezadowolenia ludność Wenezueli musi pokonywać przeszkody wynikające z trudnego dostępu do podstawowych dóbr i usług, również takich jak ochrona zdrowia, leki, wypoczynek wakacyjny, woda, elektryczność, edukacja i żywność" - czytamy w ONZ-owskim dokumencie. 

Ocenia się, że 2,8 mln osób ma trudności w dostępie do opieki medycznej, a dla około 300 tys. osób dostęp do leków i do leczenia takich chorób jak nowotwory, cukrzyca i HIV pozostaje poza ich zasięgiem. Z powodu utrudnionego dostępu do czystej wody na nowo zagrażają krajowi takie choroby jak gruźlica, dyfteryt, malaria i wirusowe zapalenie wątroby. 

Około 1,2 miliona dzieci przestało uczęszczać do szkół, ponieważ wiele rodzin nie ma środków, by zapewnić im odzież, transport i wyżywienie. Ocenia się, że sytuacja w kraju może sprawić, że dalszy milion dzieci przestanie chodzić do szkoły.

Każdego dnia do sąsiedniej Kolumbii przybywa ponad 20 tys. Wenezuelczyków, by kupić niezbędne produkty żywnościowe lub w poszukiwaniu pracy. Na granicy panuje chaos, a temperatura w dzień sięga prawie 35 stopni. Wiele osób choruje na malarię, odrę i błonicę. 

Kryzys polityczny

W Wenezueli trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko prezydentowi Maduro 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju ogłosił się Juan Guaido, który uznał prezydenturę rywala za nielegalną. 

W kraju pogłębia się najpoważniejszy w jego historii kryzys polityczny i gospodarczy. Wenezuelska gospodarka znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje niemal wszystkich produktów. 

Organizacja Państw Amerykańskich nie wyklucza, że konflikt polityczny w Wenezueli może doprowadzić do większego kryzysu migracyjnego niż ten, który dotknął Syrię. 

Zobacz więcej na temat: Wenezuela
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wenezuela - miejsce styku wielu interesów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:07
- Zmiana władzy w Wenezueli może uderzyć w Rosję. Dlatego Moskwa jest zaangażowana w regionie - powiedziała w Światowej Szachownicy Iwona Wiśniewska z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys w Wenezueli. Życie codzienne w państwie upadłym

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 16:31
W audycji rozmawialiśmy o kraju, który pomimo bogactw naturalnych pogrążył się w głębokiej zapaści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenezuela: chcieli odebrać pomoc humanitarną, wojsko użyło broni. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 05:55
Wenezuelska armia nie wpuściła w sobotę pomocy humanitarnej, która miała wjechać do Wenezueli z Kolumbii i z Brazylii. W starciach zginęły dwie osoby, rannych zostało ok. 350. Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido zaapelował do społeczności międzynarodowej o "rozważenie wszystkich opcji".
rozwiń zwiń