Polskie Radio

Muzyka na rzecz Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 16:00
W okolicznościowej audycji poświęconej dotkniętej kryzysem Wenezueli przypomnieliśmy najważniejszych muzyków z tego bogatego w ciekawe tradycje kraju.
Wenezuelscy muzycy uliczni
Wenezuelscy muzycy uliczniFoto: Pixabay

W "Folk Expressie" słuchaliśmy głosów takich artystów, jak: Soledad Bravo, Lilia Vera, Simón Díaz, Mario Suárez czy zespół Serenata Guayanesa. Przypomnieliśmy je w związku ze specjalnym koncertem na rzecz Wenezueli, który odbył się 28 kwietnia 2019 pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W Wenezueli pogłębia się najpoważniejszy w historii tego kraju kryzys polityczny i gospodarczy. Trwa tam stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko prezydentowi Maduro tymczasowym prezydentem kraju ogłosił się 23 stycznia Juan Guaido, który uznał prezydenturę rywala za nielegalną. Z powodu trwającego konfliktu wenezuelska gospodarka znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje niemal wszystkich produktów. Z powodu kryzysu humanitarnego Wenezuelę opuściło już prawie 3,5 mln ludzi. 

***

Tytuł audycjiFolk Express

Prowadziła:  Magdalena Tejchma

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 15.30

at

Czytaj także

"Polska Pomaga". Wielka zbiórka podczas koncertu charytatywnego dla Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 06:00
"Polska Pomaga" to hasło i kampania Caritasu Polska, ale również tytuł koncertu, który odbył się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Tym razem dochód ze zbiórki SMS-owej zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom dotkniętej kryzysem Wenezueli. Koncert był transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń