X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Na radiowej fali

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 11:29
W audycji "Wieczór odkrywców" powiemy o dwóch rocznicach związanych z radiem, radiofonią i krótkofalarstwem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/przemokrzak

W audycji nawiążemy do dwóch ważnych rocznic związanych z Polskim Radiem. Pierwsza to działalność radiowców i krótkofalowców, którzy 75 lat temu uruchomili w Powstaniu Warszawskim radiostacje Burza i Błyskawica, umożliwiające emisję programów Polskiego Radia.

Druga to tegoroczna akcja zorganizowana przez krótkofalowców w związku z 20-tą rocznicą uruchomienia we wrześniu 1999 roku Radiowego Centrum Nadawczego Programu Pierwszego Polskiego Radia w Solcu Kujawskim.

Gośćmi będą organizatorzy akcji w RCN w Solcu Kujawskim: Wiesław Paszta, krótkofalowiec SQ5ABG, a także inicjator budowy repliki radiostacji Błyskawica i Marek Giżyński, krótkofalowiec SP2MKO, który pracuje w RCN od 20 lat i jest technikiem obiektu w Solcu Kujawskim.

***

Do słuchania audycji "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka w poniedziałek (30.09) o godz. 19.05 zaprasza Krzysztof Michalski.

ag

Zobacz więcej na temat: Solec Kujawski krótkofalarstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 12:26
- Pozwoliłam państwu, którzy redagowali książkę "Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski" zajrzeć do wszystkich moich pamiątek i z tego ją zredagować. Tych pamiątek nie było jednak wiele, bo często się przeprowadzałam - mówi w "Czterech porach roku" pierwsza dama polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowe Centrum Nadawcze świętuje 20. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 13:55
20 lat temu na dawnym poligonie wojskowym w pobliżu Solca Kujawskiego uruchomiono Radiowe Centrum Nadawcze. Niektórzy mówią, że to właśnie tam bije serce Polskiego Radia i Programu 1. Dlaczego jest tak ważne, żeby radiowa Jedynka była dostępna także na falach długich? Jakie były trudności przy powstawaniu masztów w Solcu Kujawskim?
rozwiń zwiń