Polskie Radio

Akcja charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 10:43
Na ulicach wielu miejscowości w kraju w niedzielę prowadzona będzie akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Wolontariusze zbierać będą m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze i żywność długoterminową, przeznaczone dla potrzebujących rodzin.
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Nie zbieramy pieniędzy, czekamy przede wszystkim na żywność długoterminową, słodycze, zabawki, artykuły papiernicze i środki czystości - mówi dziennikarka radiowej Jedynki Małgorzata Kownacka od lat związana z akcją.

W Wielką Uliczną Zbiórkę Darów włącza się też Polskie Radio, a zebrane rzeczy i podarki przekazuje do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Mokotowie. Znakiem rozpoznawczym akcji są plakaty z żółtym uśmiechniętym słoneczkiem na niebieskim tle.

W Warszawie dary można przynosić między innymi do głównego sztabu przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Mokotów ul. Konduktorska 17 oraz do sztabu w Polskim Radiu Al. Niepodległości 77/85 w godzinach od 10.00 do 15.00. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Patronem medialnym jest Polskie Radio.

W ubiegłym roku akcja objęła dziewięć regionów, a włączyło się w nią ponad 5 tysięcy wolontariuszy, którzy zebrali 126 ton darów. Obdarowanych zostało ponad 7,5 tysiąca dzieci, 5 tysięcy rodzin, 1600. seniorów i prawie 100 placówek szkolno-wychowawczych.
Rejestracja sztabów odbywa się przez cały czas trwania akcji za pośrednictwem strony internetowej www.pdpz.pl. W ubiegłym roku zbiórka darów była prowadzona w 380 sztabach w całej Polsce.

Przez całą niedzielę w Polskim Radiu będziemy szeroko relacjonować całe wydarzenie.

PUNKTY ZBIÓRKI W WARSZAWIE. ZOBACZ LISTĘ

IAR/PAP/kh

Czytaj także

Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać zimę". Czekamy na wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:33
Każda pełnoletnia osoba może założyć sztab lub zostać wolontariuszem w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. A w najbliższą niedzielę (24 listopada) odbędzie się 27. Wielka Uliczna Zbiórka Darów.
rozwiń zwiń