Polskie Radio

Jak przygotować ciekawy reportaż? Rozmowa z reportażystką

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:15
Gościem kącika reporterskiego w Polskim Radiu Dzieciom była Marta Rebzda, reporterka telewizyjna, reportażystka radiowa i autorka wielu słuchowisk realizowanych przez Teatr Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/shutterstock.com

Reportażystka opowiedziała o tym, czemu jej zdaniem radio jest lepsze od telewizji, jak rozumieć "intymność" w radiu i jak rozmawiać z bohaterem nagrania, żeby ta rozmowa była ciekawa. I co ważne - dlaczego na nagranie reportażu trzeba mieć dużo czasu.

Posłuchaj
06:35 KĄCIK REPOORTERSKI 12.01.mp3 Jak przygotować ciekawy reportaż?

 
Zapraszamy do wysłuchania jej opowieści. 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 12.01.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia

Czytaj także

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak i przy pomocy czego przeprowadzić rozmowę reporterską?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 18:45
Koniec każdego roku to dobry czas na podsumowania. W kąciku reporterskim "Jak zostać reporterem?" przypomnieliśmy jak i przy pomocy czego, zrobić wywiad używając niezbędnego sprzętu. Od czego zaczynamy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest najważniejsze w pracy reportera? Gościem Myszka Fela Reporterka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:00
W Kąciku Reporterskim Pełnym Wyobraźni, w pierwszej, noworocznej audycji, zapraszamy do wysłuchania pełnej wyobraźni rozmowy z myszą. Co zdaniem Feli jest najważniejsze w zawodzie reportera? O czym nie należy zapominać trzymając w ręku mikrofon?
rozwiń zwiń