X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co jest najważniejsze w pracy reportera? Gościem Myszka Fela Reporterka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:00
W Kąciku Reporterskim Pełnym Wyobraźni, w pierwszej, noworocznej audycji, zapraszamy do wysłuchania pełnej wyobraźni rozmowy z myszą. Co zdaniem Feli jest najważniejsze w zawodzie reportera? O czym nie należy zapominać trzymając w ręku mikrofon?
Myszka Fela
Myszka FelaFoto: Pixabay

Posłuchaj
07:07 kącik reporterski 3.01.mp3 Co jest najważniejsze w pracy reportera? Gościem Myszka Fela Reporterka

Skoro myszy nagrywają dźwięki to i wam też się to uda! Nagrywanie to wspaniała zabawa! Nagrajcie się i dźwiękami opowiedzcie nam o swoich zimowych feriach. Jak je spędzacie? Co robicie? Gdzie jesteście? Czy możecie nagrać dźwięk skrzypiącego pod butami śniegu? Spróbujcie!

Nagrania możecie przesłać na adres: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem: reportaż z ferii.
Włączcie wyobraźnię i do usłyszenia!

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 3.01.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania podczas wywiadu. Po co są i do czego się reporterowi przydają?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 01:22
W kolejnej części wspólnego przygotowywania reportażu Kornelka, Benio i Marta, zastanawiali się jak i po co reporter ma zadawać pytania. Bo na przykład kur pytać nie warto, i tak pewnie nie odpowiedzą. Kury warto nagrać, bo po prostu są w miejscu nagrania i robią dużo fajnego szumu, ale nie warto zadawać im pytań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak i przy pomocy czego przeprowadzić rozmowę reporterską?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 18:45
Koniec każdego roku to dobry czas na podsumowania. W kąciku reporterskim "Jak zostać reporterem?" przypomnieliśmy jak i przy pomocy czego, zrobić wywiad używając niezbędnego sprzętu. Od czego zaczynamy? 
rozwiń zwiń