X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak i przy pomocy czego przeprowadzić rozmowę reporterską?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 18:45
Koniec każdego roku to dobry czas na podsumowania. W kąciku reporterskim "Jak zostać reporterem?" przypomnieliśmy jak i przy pomocy czego, zrobić wywiad używając niezbędnego sprzętu. Od czego zaczynamy? 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Sunny studio

Kornelka wzięła do ręki telefon komórkowy i przy pomocy dyktafonu nagrała rozmowę ze  swoim dziadkiem. Opowiedział jej świętach Bożego Narodzenia. Jak je obchodzono, kiedy dziadek był małym chłopcem? Posłuchajcie jak Kornelka przeprowadziła swój wywiad.


Posłuchaj
05:56 Dzieci_AAC 2020_12_29-15-28-01.mp3 Jak zostać reporterem?

 

A za tydzień o swoich reporterskich rozmowach opowie wam... radiowa myszka Fela.

Do usłyszenia!

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 28.12.2020.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Zobacz więcej na temat: dzieci wyobraźnia DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Zobacz animację: jak narysować choinkę?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:00
Trójkąt, dwa kolejne nieco większe, na samym dole jeden najmniejszy, kilka gwiazdek i choinka gotowa! Stworek Potworek zaprosił do swojej rysunkowej pracowni w której krok, po kroku wytłumaczył jak prostymi kształtami narysować drzewko świąteczne uwielbiane przez wszystkie dzieci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania podczas wywiadu. Po co są i do czego się reporterowi przydają?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 01:22
W kolejnej części wspólnego przygotowywania reportażu Kornelka, Benio i Marta, zastanawiali się jak i po co reporter ma zadawać pytania. Bo na przykład kur pytać nie warto, i tak pewnie nie odpowiedzą. Kury warto nagrać, bo po prostu są w miejscu nagrania i robią dużo fajnego szumu, ale nie warto zadawać im pytań.
rozwiń zwiń