X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Victoria_Borodinova

Tym razem Kornelka rozmawiała ze swoim bratem Beniem. Niestety Benio nie był zbyt rozmowny, a i Kornelka szybko przestała o kury pytać. Warto pamiętać, że żeby rozmowa w reportażu dobrze się toczyła, trzeba się do niej przygotować merytorycznie. Czyli: nauczyć się wielu rzeczy dotyczących zagadnienia, o którym będziemy rozmawiać. 

Posłuchaj
06:15 Kącik Reporterski 8.12.mp3 Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić? (Jak zostać reporterem/Polskie Radio Dzieciom)_8.12.2020.

Starzy dziennikarze mówią nawet o tym, że dziennikarz - także reporter - musi wiedzieć na temat rozmowy więcej, niż jego rozmówca! Czasem jest to oczywiście niemożliwe, ale trzeba się starać. Warto wiedzieć na tyle dużo, żeby zadawać ciekawe pytania. I w dodatku zadawać je w taki sposób, żeby rozmówca powiedział nam więcej niż tylko jedno słowo. Wtedy nawet Benio powiedziałby więcej.  

Czasem też, dobrym rozwiązaniem na reporterską opowieść jest narracja - kiedy reporter mówi do mikrofonu o tym co widzi - zdaje relację z miejsca zdarzenia.
Posłuchajcie jak z tym wszystkim poradzili sobie Kornelka i Benio.

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 08.12.2020.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

jo

 

Zobacz więcej na temat: wyobraźnia DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Jak ustawić swój głos?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 06:00
Żeby zostać reporterem trzeba przede wszystkim nauczyć się dobrze nagrywać swój głos. Jak to zrobić prostymi sposobami? Można na przykład wejść do małego pomieszczenia, zamknąć drzwi i okna i najlepiej osłonić się nieco kołdrą albo kocem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pauza - czyli jak mówić do mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:00
Skoro do tej pory w naszym reporterskim kąciku wyjaśniliśmy sobie co mikrofon lubi a czego nie, albo jak zapanować nad głosem, to możemy nareszcie zająć się tym, w jaki sposób przygotować się do tego, żeby ładnie mówić do innych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

U dziadka na podwórku - reportaż nagrany przez dzieci

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 10:00
Przez ostatnie tygodnie reporterzy Polskiego Radia Dzieciom opowiadali w audycji "Jak zostać reporterem" o sztuce tworzenia reportaży. Teraz przyszedł moment, żeby tę wiedzę wypróbować. Pamiętacie na pewno, że Patryk powiedział nam o tym, że najważniejsze jest nie bać się popełniania błędów. 
rozwiń zwiń