Polskie Radio

Wielkanoc w Polskim Radiu. Transmisje mszy św. i nabożeństw

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 09:41
Podczas Triduum Paschalnego i w święta Wielkiej Nocy Polskie Radio umożliwia słuchaczom uczestnictwo w nabożeństwach. Wierni mogą uczestniczyć w transmisjach mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie oraz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 
Juan Rodrguez Jurez , Złożenie Chrystusa do grobu, 1702, The Metropolitan Museum of Art
Juan Rodríguez Juárez , Złożenie Chrystusa do grobu, 1702, The Metropolitan Museum of ArtFoto: Creative Commons Zero (CC0)

W Programie 1 Polskiego Radia można było wysłuchać nabożeństw Triduum Paschalnego.

Zmartwychwstanie Chrystusa.jpg
Wielka Sobota. Liturgia Nocy Paschalnej i Orędzie Wielkanocne

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 9.00 transmisja uroczystej mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. 

Zobacz także:

Na portalu polskieradio.pl oraz polskieradio24.pl odbywają się transmisje wideo ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, rozpoczęliśmy w Wielki Czwartek o godz. 19.00 Mszą św. Wieczerzy Pańskiej.


msza shutterstock_1027460902 1200.jpg
Transmisje ze Świątyni Opatrzności Bożej w Polskim Radiu

Z kolei w Programie 2 Polskiego Radia w Wielkanoc o godz. 08.00 Nabożeństwo Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, a w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 08.00 Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Zobacz także: 


Z okazji Świąt Wielkanocnych każda z anten Polskiego Radia przygotowała także szereg specjalnych audycji muzycznych oraz kulturalnych. W Wielki Piątek, będący dniem upamiętnienia śmierci Chrystusa, wszystkie anteny Polskiego Radia nie emitowały reklam.