Polskie Radio
Section05
TRANSMISJA

Jarosław Kaczyński: prawda o tragedii smoleńskiej jest bardzo ważna dla przyszłości narodu polskiego

- Wyjaśnienie do końca i - w ramach możliwości - ukaranie odpowiedzialnych za zbrodnię smoleńską, ale także za oszustwo smoleńskie, to jest jeden z warunków naszego ostatecznego zwycięstwa - powiedział Jarosław Kaczyński podczas zakończenia obchodów 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński katastrofa smoleńska Msza święta pamięć POLSKA społeczeństwo TRANSMISJA

"To droga wolności, nowych szans i możliwości". Otwarto kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną [WIDEO]

Trzy jednostki państwowe: flagowy Zodiak II należący do Urzędu Morskiego oraz Kaper 2, jednostka straży granicznej i Orkan, jednostka SAR, jako pierwsze przepłynęły przez śluzę i wypłynęły z Portu Nowy Świat na Bałtyk. Tym samym kanał stanowiący część nowej drogi wodnej z Zalewu Wiślanego na Bałtyk został otwarty.
Zobacz więcej na temat:  Przekop Mierzei 2022 Przekop Mierzei Wiślanej regiony pomorskie Mierzeja Wiślana inwestycje TRANSMISJA POLSKA

Konwencja PiS w Opolu. Zaprezentowano "Piątkę dla zdrowia"

- 6 proc. PKB wydatków na ochronę zdrowia oznaczają, że w latach 2018–24 wydamy prawie dwa razy więcej niż w okresie 2008-14 - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Podczas konwencji PiS na temat zdrowia w Opolu ocenił, że decyzja o zwiększeniu nakładów była bardzo odważna. Na konwencji przemawiali również prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier Piotr Gliński i minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 TRANSMISJA Łukasz Szumowski konwencja PiS

O programie społecznym i bezpieczeństwie Polski. Konwencja PiS w Radomiu

- Musimy być bezpieczni, umacniać sojusze i rozbudowywać nasze siły zbrojne - mówił na konwencji w Radomiu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił wielką wagę przeprowadzonego przez rząd programu społecznego i zaznaczył, że podsumowanie rządów jego partii w ostatnich czterech latach można zamknąć w słowie "wiarygodność".
Zobacz więcej na temat:  polityka konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński regiony mazowieckie Radom konwencje PiS TRANSMISJA

Transmisja Ruszył kongres "Polska Wielki Projekt"

Około 1300 gości bierze udział w dziewiątym kongresie "Polska Wielki Projekt". Politycy, naukowcy i przedsiębiorcy dyskutują o szansach i zagrożeniach stojących przed Polską. Wśród tematów debat są między innymi wyzwania dla rolnictwa, rozwój Europy Środkowej w ramach Unii Europejskiej, zadania dla polskiej polityki zagranicznej i przyszłości młodej polskiej emigracji.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska Wielki Projekt 2019 PiS TRANSMISJA

Santander: Mateusz Morawiecki nie dostał żadnej odprawy

W wydanym w czwartek oświadczeniu Santander Bank Polska wyjaśnia, że Mateuszowi Morawieckiemu po rezygnacji ze stanowiska prezesa BZ WBK "nie została przyznana żadna odprawa". Jest to odpowiedź na publikację byłego rzecznika BZW WBK Piotra Gajdzińskiego, który w książce "Delfin. Mateusz Morawiecki" stwierdził, że na szefa rządu czekają milionowe kwoty. Do sprawy odniósł się również szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Morawiecki premier santander consumer bank bz wbk TRANSMISJA