Polskie Radio

To, co najpiękniejsze. Już dziś piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 17:27
Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Igor Herbut oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie będą wśród wykonawców koncertu poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej, który odbędzie się w 85. rocznicę urodzin poetki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Początek transmisji wideo dziś o godz. 20.05. Zapraszamy do oglądania!
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: mat. promocyjne

"Zielono mi", "Nim wstanie dzień", "Okularnicy", "Uciekaj moje serce", "Niech żyje bal" – te i inne utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej zabrzmią w sobotni wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wykonawcami koncertu będą: Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Monika Borzym, Iza Połońska, Igor Herbut, Janusz Radek i Marcin Januszkiewicz. Wokalistom będzie towarzyszyć Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Tomasza Szymusia, który odpowiada również za nowe, często zaskakujące aranżacje dobrze znanych piosenek. Na finał wieczoru zaplanowany został występ-niespodzianka.

Andrzej Zieliński wspomina współpracę z Agnieszką Osiecką
Andrzej Zieliński Skaldowie Forum 1200.jpg
Andrzej Zieliński wspomina współpracę z Agnieszką Osiecką

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

źródło: YouTube / Polskie Radio 

Zycia_Rysy_Osiecka_1200x660_2.jpg
"Życia rysy - Agnieszka Osiecka" - koncert z okazji urodzin poetki

Transmisję sobotniego koncertu "To, co najpiękniejsze. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach" będzie można śledzić na antenie Programu 3, w mediach społecznościowych stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Start: sobota, 9 października, godz. 20.05.

A już dziś dostępny jest specjalny serwis radiowej Trójki zyciarysy.polskieradio.pl, w którym znaleźć można zapis kolejnych opowieści o Agnieszce Osieckiej, emitowanych premierowo w każdą niedzielę w audycji "Do trzech razy nuta" Romana Dziewońskiego.

kc


To, co najpiękniejsze. Koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej To, co najpiękniejsze. Koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej

Czytaj także

Życia rysy – Agnieszka Osiecka. Wieczór wspomnień poetki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:50
9 października przypada 85. rocznica urodzin "poetki doskonałej" – Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji w zaprosiliśmy na specjalną audycję słowno-muzyczną z udziałem znakomitych artystów, którzy śpiewali jej piosenki, ale także opowiadali o znaczeniu jej tekstów.
rozwiń zwiń