Polskie Radio
Section05
Stanisława Celińska

Stanisława Celińska laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej

Nagroda im. Ireny Solskiej przyznawana jest przez Klub Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT). Gośćmi Konrada Szczebiota byli: laureatka nagrody, Stanisława Celińska, oraz Tomasz Miłkowski, przewodniczący polskiej sekcji stowarzyszenia.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot Stanisława Celińska

Stanisława Celińska: teraz najważniejsze jest śpiewanie [ZOBACZ WIDEO]

- Nie czuję się do końca spełniona jako aktorka filmowa, co innego w teatrze. Może jeszcze jakaś rola mnie zachwyci i będę chciała ją zagrać. Zrezygnowałam z trudnej roli w filmie "Pokot" Agnieszki Holland, w tym czasie grałam w teatrze i koncertowałam. Wybrałam inną drogę, czasami trzeba dokonywać takich wyborów - mówiła w Dwójce Stanisława Celińska, aktorka i znakomita wykonawczyni piosenki aktorskiej.
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Robert Mazurek aktor aktorstwo Dwójka

Stanisława Celińska: przytulanie pozwala równoważyć szerzące się zło

- W tych czasach, gdy do pandemii dołączyła jeszcze wojna, tak naprawdę niewiele możemy zrobić. Możemy się tylko do siebie przytulić, czyli mnożyć dobro, żeby to dobro w jakiś sposób zrównoważyło to zło, które coraz bardziej szerzy się na świecie - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Stanisława Celińska dzień po premierze swojej najnowszej płyty pt. "Przytul".
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Zbigniew Zegler płyta MUZYKA

"Jest Pani wielką damą polskiego teatru i kina". Prezydent złożył życzenia Stanisławie Celińskiej

"W dniu urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla Pani artystycznego dorobku i długoletniej pracy twórczej" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do aktorki Stanisławy Celińskiej z okazji jej 75. urodzin. "Jest Pani wielką damą polskiego teatru, ikoniczną postacią polskiego kina i wyjątkową osobowością polskiej sceny muzycznej" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska jubileusz prezydent list aktorstwo KULTURA Wydarzenia Andrzej Duda

Wigilijne południe z kolędami w Trójce

To było wyjątkowe, bo wigilijne wydanie "Naszej tonacji". Było więc oczywiste, że zabrzmią kolędy. I zabrzmiały, choć w zdecydowanej większości nie te najpopularniejsze. Ale przecież równie piękne, poruszające i wzruszające.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp kolędy Stanisława Celińska Igor Herbut Monika Borzym Grzegorz Turnau Marian Opania Wiktor Zborowski Wojciech Młynarski Jan Młynarski Krystyna Prońko Zbigniew Preisner Czerwone Gitary Mateusz Tomaszuk Trójka

Celińska śpiewa Osiecką: "Nie jesteś sama" i inne utwory

"Nie jesteś sama" – taki tytuł nosi jeden z utworów z tekstem Agnieszki Osieckiej, który dla słuchaczy Trójki wykona aktorka i wokalistka Stanisława Celińska podczas sobotniego koncertu "Życia Rysy – Agnieszka Osiecka". Wydarzenie jest formą muzycznego świętowania urodzin poetki, która w tym roku skończyłaby 85 lat.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce MUZYKA muzyka hp piosenka Stanisława Celińska Marta Piasecka

"W cieniu zakwitających dziewcząt". Słuchowisko wg Prousta

W audycji zaprezentowaliśmy jedną z części adaptacji cyklu powieściowego Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu". To jeden z najważniejszych utworów literackich w radiowej twórczości Andrzeja Piszczatowskiego, który przez ponad dekadę realizował kolejne słuchowiska na podstawie tego dzieła.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Piszczatowski Agnieszka Kunikowska Robert Czebotar Stanisława Celińska Kazimierz Wysota Joanna Ładyńska słuchowisko

Koncert Stanisławy Celińskiej w Trójce

We wrześniu 2015 roku na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła Stanisława Celińska. Cztery miesiące wcześniej ukazała się jej płyta zatytułowana "Atramentowa", za którą artystka otrzymała Platynową Płytę. To wyjątkowe wyróżnienie odebrała właśnie na trójkowej scenie. Ten emocjonujący występ przypomnieliśmy w audycji "Trójkowe archiwum koncertowe". 
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Trójka MUZYKA