Polskie Radio
Section05
Stanisława Celińska

"W cieniu zakwitających dziewcząt". Słuchowisko wg Prousta

W audycji zaprezentowaliśmy jedną z części adaptacji cyklu powieściowego Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu". To jeden z najważniejszych utworów literackich w radiowej twórczości Andrzeja Piszczatowskiego, który przez ponad dekadę realizował kolejne słuchowiska na podstawie tego dzieła.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Piszczatowski Agnieszka Kunikowska Robert Czebotar Stanisława Celińska Kazimierz Wysota Joanna Ładyńska słuchowisko

Koncert Stanisławy Celińskiej w Trójce

We wrześniu 2015 roku na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła Stanisława Celińska. Cztery miesiące wcześniej ukazała się jej płyta zatytułowana "Atramentowa", za którą artystka otrzymała Platynową Płytę. To wyjątkowe wyróżnienie odebrała właśnie na trójkowej scenie. Ten emocjonujący występ przypomnieliśmy w audycji "Trójkowe archiwum koncertowe". 
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Trójka MUZYKA

Stanisława Celińska: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Aktorka i piosenkarka przekonuje, że zawsze się budzi nowy dzień. Dlatego śmieje się z dekadentów, którzy wiecznie narzekają. - Jutro wstanie nowy dzień, a ty zostaniesz w dołkach, a dzień wstał i nie jesteś w stanie tego zatrzymać - wyjaśnia. Jej zdaniem, jeżeli ktoś uważa, że dnia nie będzie, to ginie. I taki przekaz, że trzeba być optymistą, jest na płycie "Malinowa", której premiera 25.05.
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska piosenka Marcin Kusy płyta MUZYKA KULTURA STYL ŻYCIA

Stanisława Celińska: w moim życiu pierwsza była muzyka

W 2015 roku Stanisława Celińska nagrała płytę „Atramentowa...” – album studyjny z piosenkami poetyckimi wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. W ten weekend ukazuje się świąteczna reedycja albumu artystki, z kilkoma nowymi kompozycjami. Artystka Stanisława Celińska mówiła o swojej twórczości w audycji Weekend Kulturalny. Gościem audycji był też producent płyty Maciej Muraszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisława Celińska