Polskie Radio

Identitas 2021-2022. "Bez maski. Warsztaty w Arktyce"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 12:41
Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do Nagrody Specjalnej Identitas. Spośród nich, zespół kwalifikacyjny wskaże teraz sześciu laureatów. Konkurs Fundacji Identitas jest adresowany do polskich humanistów, pisarzy, filozofów, historyków w wieku od 25 do 41 lat. Nagrodą jest m. in. udział w warsztatach, na położonej 500 kilometrów za kręgiem polarnym, wyspie Uløya, w samotnej bazie Lyngen Outdoor Center.
Baza Lyngen Outdoor Center na wyspie Ulya
Baza Lyngen Outdoor Center na wyspie UløyaFoto: Fundacja Identitas

W tym roku zespół ekspertów przeprowadzi warsztaty poświęcone wpływowi na nowe polskie narracje, szczególnie dziś widocznych form rozdzielenia – czy to z powodu pandemicznych masek, czy pogłębiających się pęknięć kulturowych i światopoglądowych. Samotna baza na wyspie Uløya zapewni niespotykane warunki do refleksji i pracy. 


tożsamość warsztatyu w arktyce 1200.jpg
“Tożsamość. Warsztaty w Arktyce” Fundacji Identitas

Uzupełnieniem głównej nagrody, jaką są warsztaty, będzie stypendium i Nagroda Specjalna Identitas oraz promocja dzieł uczestników warsztatów prowadzona przez Fundację i jej partnerów.

Zespół Kwalifikujący w edycji Nagrody Identitas 2020-2021 tworzą Renata Chołuj, Wojciech Stanisławski, Marcin Cielecki i Tomasz Kaźmierowski.

Fundacja Identitas została założona z początkiem 2014 r. z zadaniem wspierania polskich autorów szeroko pojętego obszaru humanistyki. Fundacja wspomaga stypendiami i nagradza twórców z rozmaitych środowisk, stosujących różnorakie środki wyrazu, o szerokim spektrum światopoglądowym.

Polskie Radio jest patronem medialnym akcji "Bez maski. Warsztaty w Arktyce".

Zobacz więcej na temat: książki POLSKA Arktyka