Polskie Radio

Coldplay – kosmiczny album i ekotrasa z przystankiem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:47
Fani brytyjskiej grupy Coldplay nie mogą narzekać na nudę. 15 października ukazuje się nowa płyta, a w przyszłym roku zespół rusza w światowe tournée, w ramach którego 8 lipca wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
Coldplay
ColdplayFoto: Forum / Backgrid USA

"Music of the Spheres" – to tytuł dziewiątego studyjnego longplaya formacji Coldplay. Znajdzie się na nim 12 premierowych utworów, osnutych tematycznie wokół fikcyjnego układu planetarnego wymyślonego przez muzyków na potrzeby tego koncept-albumu. Promocji płyty towarzyszy kosmiczna otoczka, a jego wydanie uczczą multimedialne imprezy w czterech miastach: Berlinie, Londynie, Nowym Jorku i Tokio. Jak zapowiadają organizatorzy, ich goście będą mogli m.in. tworzyć wiadomości w wymyślonym przez siebie języku kosmitów, robić selfie z pomocą fotobudki wykorzystującej wirtualną rzeczywistość, a także przespacerować się po "kinetycznym chodniku".  

Coldplay x BTS – "My Universe", źródło: YouTube / Coldplay 

Nie wiadomo, czy równie kosmiczne emocje będą towarzyszyć fanom przy odsłuchu albumu. Pierwsze opinie nie brzmią zbyt zachęcająco: recenzent "Financial Timesa" dał płycie dwie gwiazdki (z pięciu możliwych), a tylko nieco bardziej łaskawy był dziennikarz "The Daily Telegraph", który dorzucił jedną gwiazdkę więcej. Najlepiej nowe dzieło zespołu Coldplay wypadło w recenzji "Rolling Stone'a", gdzie otrzymało cztery na pięć gwiazdek.

Ekologiczny pop

Fanów z różnych zakątków świata ucieszyła z pewnością ogłoszona właśnie wiadomość o przyszłorocznej trasie koncertowej Brytyjczyków. Rozpocznie się ona 18 marca w Kostaryce, skąd muzycy przez Dominikanę i Meksyk udadzą się do Stanów Zjednoczonych. Do Europy zawitają w lipcu, by zagrać m.in. na PGE Narodowym w Warszawie (8.07).

Zwiastun przyszłorocznej trasy, źródło: YouTube / Coldplay

Wrażliwi na los planety muzycy grupy Coldplay wprowadzili na czas tournée szereg proekologicznych rozwiązań: emisja dwutlenku węgla podczas koncertów ma być o połowę mniejsza niż podczas poprzednich tras, a cała produkcja ma być w stu procentach zasilana przez odnawialne źródła energii. Będzie się to wiązać m.in. z zainstalowaniem baterii słonecznych oraz specjalnych podłóg i chodników przechwytujących energię spacerujących i skaczących fanów na każdym z obiektów, na których odbywać się będą koncerty.

Jak to wszystko wpłynie na cenę biletów, będziemy mogli się przekonać 22 października. Właśnie tego dnia rozpoczyna się sprzedaż wejściówek na europejską część tournée.

kc

Czytaj także

Coldplay z alternatywną wersją klipu do utworu "Yellow"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 13:14
Zespół w ten sposób celebruje 20 urodziny debiutanckiej płyty "Parachutes".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coldplay z nowym singlem pt. "Higher Power"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 13:09
Posłuchajcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do sieci wyciekła okładka i lista utworów nowego albumu Coldplay

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:33
"Music Of The Spheres" nadchodzi!
rozwiń zwiń