Polskie Radio

Prince pozostawił wielomilionowy majątek. Wiemy, kto go odziedziczy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 12:05
Po sześciu latach zaciętych negocjacji ustalono wreszcie wartość majątku, jaki pozostawił po sobie Prince. Ponad 150 mln dolarów podzielą między siebie spadkobiercy artysty oraz… amerykański urząd podatkowy.
Prince pozostawił po sobie wielomilionowy majątek
Prince pozostawił po sobie wielomilionowy majątekFoto: Forum / Zuma Press /David Eulitt

W kwietniu minie sześć lat od nagłej śmierci Prince'a w jego posiadłości Paisley Park w Minnesocie. Od tamtej pory zarządzająca majątkiem zmarłego gwiazdora firma Comerica Bank & Trust usiłowała dogadać się z rządową agencją Internal Revenue Service w sprawie oszacowania wartości tego, co pozostawił po sobie jeden z najważniejszych artystów muzyki popularnej końca XX wieku. Ostatecznie stanęło na kwocie 156,4 mln dolarów.

W związku z tym, że Prince nie zdążył spisać testamentu, jego majątek zostanie podzielony pomiędzy troje bliskich krewnych zmarłego oraz firmę Primary Wave, posiadającą prawa do niektórych przebojów artysty, m.in. "Little Red Corvette", "When Doves Cry" i "I Wanna Be Your Lover". Finału trwających od 2016 roku negocjacji nie dożyło dwóch braci Prince'a, którzy również mogliby liczyć na spadek.

Podział majątku między spadkobierców ma się rozpocząć już w przyszłym miesiącu. Od wyliczonej sumy trzeba będzie jednak odliczyć podatek, który według obowiązującego w Minnesocie prawa ma wysokość aż 16 proc. Oznacza to, że kwota pomniejszy się o ponad 20 mln dolarów, co z pewnością nie cieszy spadkobierców, choć i tak nie mogą oni narzekać na swój los – nawet po zaspokojeniu apetytu fiskusa na konto każdego z nich wpłynie ponad 30 mln dolarów.

"Mała, czerwona korweta" należy do majątku, jaki pozostawił po sobie Prince, źródło: YouTube / Prince

kc

Czytaj także

Hojny i koleżeński. Jak Prince rozdawał piosenki innym artystom

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:01
Blisko 40 albumów studyjnych, jakie pozostawił po sobie Prince, jest świadectwem jego nieskrępowanej muzycznej wyobraźni i twórczego ADHD. Jakby tego było mało, napisał też kilka utworów, które zyskały dużą popularność w wykonaniu innych artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera nowego albumu Prince'a

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 11:02
Przed Wami "Welcome 2 America".
rozwiń zwiń