Polskie Radio
Section05
spadek

Sprawy spadkowe z perspektywy emigranta

Sprawy spadkowe i poszukiwanie majątku spadkowego na terenie Polski to grupa spraw prawnych często wnoszonych przez Polaków przebywających na emigracji. Najczęściej są to bieżące sprawy dziedziczenia mienia po krewnych. Zdarza się jednak, że rodzina z uporządkowaniem spraw spadkowych czekała bardzo długo i po latach wymaga on doprecyzowania masy spadkowej – mówi Jacek Harasimowicz, radca prawny z Kancelarii Prawa Polonii.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa Polonia prawo spadkowe nieruchomości dziedziczenie testament adwokat radca prawny Małgorzata Frydrych

Majątek Silvio Berlusconiego wart ponad 6 mld euro. Rodzina czeka na otwarcie testamentu

Jak informuje włoski serwis Todey.it zmarły w poniedziałek były premier Włoch Silvio Berlusconi pozostawił po sobie majątek o wartości ok. 6,4 mld euro, na który składają się m.in. udziały w spółkach, akcje, nieruchomości, drużyna piłkarska, a nawet jacht. Większość spadku mogłaby trafić do dzieci z pierwszego małżeństwa polityka: Mariny i Piera Silvio, ale kwestię dziedziczenia majątku ostatecznie wyjaśni testament.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Silvio Berlusconi testament odeszli 2023

Wyższe kwoty wolne w podatku od spadków i darowizn. Sejm podjął decyzję

Sejm uchwalił ustawę deregulacyjną, nowelizującą kilkanaście ustaw. Wśród zmian wprowadzanych ustawą jest m.in. podniesienie kwot wolnych w podatku od spadków i darowizn. Posłowie przyjęli 8 spośród 27 poprawek, jakie zostały zgłoszone do projektu ustawy w trakcie drugiego czytania. Za przyjęciem ustawy było 271 posłów, przeciw głosowało 177, wstrzymało się 2 posłów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Sejm ustawa podatek kwota wolna od podatku

Fundacje rodzinne szansą dla polskich firm? Sejm zajmie się projektem ministerstwa rozwoju

Fundacja rodzinna to skarb polskich firm, polskich rodzin; wprowadzenie tej instytucji z pewnością zainteresuje przedsiębiorców, także dzięki przewidzianym przez nas profitom - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy powołującej nową instytucję, jaką będzie fundacja rodzinna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca

Podatek od przekazanych gotówką darowizn od osób najbliższych? NSA ma wyjaśnić sytuację

- Nieuzasadnione jest nałożenie ciężaru podatkowego z powodu sposobu przekazania między osobami najbliższymi pieniędzy będących przedmiotem darowizny w sytuacji, gdy sama umowa darowizny nie budzi wątpliwości - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. O sprawę zapytał Naczelny Sąd Administracyjny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja podatek podatek dochodowy POLSKA społeczeństwo prawo

Kryzys na rynku motoryzacyjnym. Sprzedaż nowych samochód w Europie najniższa od 26 lat

Rosnące ceny energii, paliw i elektroniki widać nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Bezpośrednio przekłada się to na kondycję rynku motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 sprzedaż rynek Europa

Twitter pozywa Elona Muska. Czy najbogatszy człowiek na świecie kupi serwis społecznościowy?

Niedawno świat obiegła informacja, że Elon Musk chce przejąć Twittera. Po kilku tygodniach miliarder zmienił zdanie, co wprowadziło zarząd serwisu społecznościowego w niemałe osłupienie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 elon musk twitter tesla Giełda

Niepełnoletni dłużnicy - alimenty, kary i mandaty. Lista zobowiązań jest długa

Niepełnoletni dłużnicy pochodzą głównie z woj. śląskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego; w całym kraju jest zarejestrowanych 1,4 tysiąca małoletnich niepłacących w terminie swoich zobowiązań - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej widnieją w rejestrze z powodu nieopłacenia kar za jazdę na gapę czy kosztów sądowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA długi alimenty mandat kary

Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S. Jest podejrzany o dokonywanie oszustw ws. spadków

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla Michała S., jednego z podejrzanych w nowym wątku śledztwa dot. nieprawidłowości w reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. S. został zatrzymany w czerwcu tego roku wraz z czterema innym osobami podejrzanymi o dokonywanie oszustw przed sądami spadkowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony Wrocław dolnośląskie zatrzymanie policja policja polska reprywatyzacja