Polskie Radio

Intrygujące covery i muzyczne motywacje w "Naszej tonacji"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 13:27
To wydanie audycji, prowadzone przez Radosława Okraskę, upłynęło pod znakiem intrygujących coverów oraz utworów zachęcających do podążania do przodu bez względu na przeciwności. Zagrali i zaśpiewali m.in. Krzysztof Zalewski, Abradab i zespół Dżem.
Krzysztof Zalewski poszedł w ślady Bobbyego McFerrina
Krzysztof Zalewski poszedł w ślady Bobby'ego McFerrinaFoto: Forum / Łukasz Dejnarowicz

Wytwórnia płytowa Kayax postanowiła uczcić 20-lecie istnienia akcją "Kayax XX Rework", w ramach której artyści nagrali własne, zaskakujące przeróbki piosenek z repertuaru innych wykonawców. Trzy z nich zabrzmiały w tej edycji "Naszej tonacji". Na pierwszy ogień poszedł utwór "Miłość miłość" wykonywany oryginalnie przez Krzysztofa Zalewskiego, a w nowej wersji przez subtelną Anię Leon.

Sam Zalewski zaśpiewał chwilę później cover piosenki tercetu Tymek, Kuba Karaś i Urbański - "Oczko w głowie". Trzeba przyznać, że zrobił to po mistrzowsku, niczym Bobby McFerrin nagrał bowiem własnym głosem nie tylko główne partie wokalne, ale również "instrumentalny" podkład. Tryptyk zakończył Arek Kłusowski, który wykonał utwór "Za późno" zaczerpnięty z repertuaru Kayah, współzałożycielki wytwórni Kayax.

W drugiej części audycji Radosław Okrasko zafundował słuchaczom zestaw motywujących utworów pod hasłem: "do przodu!". Na pierwszy ogień poszedł zespół Kashell, mający w składzie muzyków grupy Coma, a przy mikrofonie legendę polskiego hip hopu - Abradaba. Chwilę po nich zaprezentował się Buldog, a po nim formacja Mama, wyciągnięta z głębokich lat 80. Ten wątek zakończyli klasycy polskiego blues-rocka - śląski zespół Dżem z Maciejem Balcarem, który zaśpiewał napisaną przez siebie piosenkę pod tytułem… "Do przodu".


Posłuchaj
46:59 2022_01_18 12_09_52_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Intrygujące covery i muzyczne motywacje (Nasza tonacja/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. ROSALIE & FLIRTINI – "Ot tak"
 2. PIOTR ZIOŁA & FLIRTINI – "Bilet"
 3. ANIA LEON – "Miłość miłość"
 4. KRZYSZTOF ZALEWSKI – "Oczko w głowie"
 5. AREK KUSOWSKI – "Za późno"
 6. AREK KŁUSOWSKI – "Antarktyda"
 7. ABRADAB – "Globalne ocieplenie"
 8. KASHELL – "Do przodu"
 9. BULDOG – "Do przodu tylko do przodu"
 10. MAMA – "Do przodu idź"
 11. DŻEM – "Do przodu"
 12. FISZ EMADE TWORZYWO – "Nie za miłe wiadomości"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 18.01.2021
Godzina emisji: 12.05

kc

Czytaj także

Muzyczne wagary w środku dnia. Shamboo i Muniek oraz Laboratorium i O.S.T.R. W Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:00
We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprosił nas na muzyczne wagary w ciągu dnia. Na liście zaprezentowanych wykonawców znaleźli się m.in. Muniek Staszczyk (ale nie w wydaniu solowym!), legenda jazz-rocka Laboratorium z gościnnym udziałem O.S.T.R. i wirtuoz harmonijki ustnej Sławomir Wierzcholski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska muzyka według Radosława Okraski. Natalia Przybysz, Spięty i urodzinowa Edyta Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 13:00
Wtorkowa "Nasza tonacja" to wyłącznie polska muzyka wybrana przez Radosława Okraskę. W programie świętowaliśmy 57. urodziny ikony polskiej muzyki Edyty Bartosiewicz, sprawdziliśmy, jak brzmi "Black Mental" w wydaniu Spiętego oraz smakowaliśmy "Miód" od Natalii Przybysz.
rozwiń zwiń