Polskie Radio

T.Love wraca na scenę w słynnym składzie!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:03
Po czteroletniej przerwie w działalności zespół T.Love ogłosił powrót – z nowym kontraktem nagraniowym i w składzie, który nagrał takie hity, jak "Stany" czy "King". Kolejny album ukaże się wiosną przyszłego roku.
Muniek Staszczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Muniek Staszczyk w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wiadomość o reaktywowaniu grupy dowodzonej przez Muńka Staszczyka przekazała wytwórnia płytowa Universal Polska. To właśnie ona wyda kolejny album T.Love, zatytułowany "Hau! Hau!". Trafi on do sklepów wiosną 2022 roku, w 40-lecie istnienia zespołu, i będzie promowany piosenką "Pochodnia".

W porównaniu z 2017 rokiem w składzie grupy zaszły poważne roszady. Oprócz lidera grają tam teraz: perkusista Sindey Polak, basista Paweł Nazimek oraz gitarzyści Jan Benedek i Jacek Perkowski – dwaj ostatni wrócili do T.Love po długiej przerwie. W takim składzie formacja nagrała album "King" z 1992 roku. Benedek jest też kompozytorem wielu przebojów zespołu z tamtego okresu, m.in. słynnej "Warszawy" czy "Na bruku", pochodzących z płyty "Pocisk miłości".

T.Love - "Stany", źródło: YouTube / T.Love

Poza tytułem i przybliżoną datą premiery na razie niewiele wiemy na temat kolejnego longplaya T.Love. "Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy tylko, że Muniek za teksty na tym krążku mógłby dostać tytuł kronikarza wszech czasów – jest grubo, bez pardonu, jest moc!" – pisze tylko wytwórnia Universal, pod której skrzydła grupa trafiła po odejściu z konkurencyjnego Warnera.

T.Love w studiu im. Agnieszki Osieckiej [GALERIA]
t love staszczyk muniek koncert_004805.jpg
T.Love w studiu im. Agnieszki Osieckiej [GALERIA]

9 kwietnia 2017 roku zespół T.Love zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej, uświetniając w ten sposób obchody 55-lecia Trójki. Oto zapis tego występu:


Posłuchaj
108:36 2017_04_10 20_05_55_PR3_Koncert_T.Love.mp3 Jubileuszowy koncert T.Love na 55. urodziny Trójki (Koncert w Trójce)

kc

 

Czytaj także

Sidney Polak: rock'n'roll bez ważkich tekstów jest bez sensu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
Polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku był gościem "Godziny prawdy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love wróci na pewno

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 15:40
- Podtrzymuje do dziś, że zespół został zawieszony, bo nie byłem w stanie zamknąć tych drzwi. W 2022 roku zespół będzie świętować 40-lecie powstania i trzeba się do tego solidnie przygotować- mówił na antenie Programu I Polskiego Radia, Muniek Staszczyk. 
rozwiń zwiń