Polskie Radio

"Mamo, tyś płakała". Sanah i Igor Herbut na pomoc Ukrainie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 11:26
Sanah opublikowała utwór "Mamo, tyś płakała", oparty na melodii "Prząśniczki" Stanisława Moniuszki. Cały dochód z piosenki zaśpiewanej w duecie z Igorem Herbutem zasili konto organizacji wspierającej dzieci, które ucierpiały podczas ataku Rosji na Ukrainę.
Sanah na koncercie w Polskim Radiu
Sanah na koncercie w Polskim RadiuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Mamo, tyś płakała, oczy tyś miała szerokie, czy cię znowu skrzywdził ktoś? Oni cios zadali, ludzie ze stali, patrzą ci w oczy, gdy mówisz: dość" – od takich słów, śpiewanych dziecięcym głosem na melodię "Prząśniczki", rozpoczyna się najnowszy utwór Sanah. "Ukraino, jestem z Tobą całym sercem" – napisała wokalistka w opisie do obrazka towarzyszącego piosence, na którym pojawiają się słowa utworu przetłumaczone na język ukraiński. W ciągu kilkunastu godzin od premiery w serwisie YouTube piosenka zanotowała blisko 700 tys. odsłon, a liczba ta rośnie z każdą minutą. 

Na pomoc dzieciom

Popularność utworu liczona w odsłonach jest o tyle ważna, że przekłada się ona na zysk dla wykonujących go artystów – a ten w całości ma zostać przekazany na konto stowarzyszenia Siemacha, które zajmuje się pomocą dla dzieci z Ukrainy. "Nasza pomoc dzieciom z Ukrainy zaczęła się dawno temu. Teraz rozpoczął się nowy rozdział. Nie zawiedziemy!" – czytamy na internetowej stronie organizacji.

Sanah to w tej chwili jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Jej płyta "Irenka", po blisko 10 miesiącach od premiery, znajduje się na 4. miejscu listy najpopularniejszych albumów w Polsce. Na 11. miejscu tego samego zestawienia jest jej debiutancki longplay "Królowa dram", wydany w 2020 roku. Oba krążki mają już status Diamentowej Płyty. W kwietniu wokalistka chce wyruszyć w trasę koncertową po arenach największych polskich miast.

źródło: YouTube / sanah

kc

Czytaj także

Polscy muzycy pomagają. Alternatywna składanka dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 13:12
"Polskie piosenki dla Ukrainy" – to tytuł kompilacji utworów nagranych przez polskich muzyków sceny niezależnej, takich jak Hańba!, The Shipyards, Chłopcy Kontra Basia, Olaf Deriglasoff czy OBRASQi. Dochód ze składanki ma pójść na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sting śpiewa "Russians" w hołdzie "dla dzielnych Ukraińców"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 10:37
Sting wykonał na nowo swój antywojenny utwór "Russians" z lat 80. Dołączył do niego słowa otuchy "dla dzielnych Ukraińców walczących przeciwko brutalnej tyranii" i zachęcił fanów do wspierania ośrodka dla uchodźców w Chełmie.
rozwiń zwiń