Polskie Radio

Nowy serial o zespole U2. Scenarzystą współtwórca "Bohemian Rhapsody"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 12:24
Netflix pokaże serial opowiadający historię grupy U2. Autorem scenariusza będzie Anthony McCarten, odpowiedzialny za film "Bohemian Rhapsody" – o karierze Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen.
U2 na koncercie w Sydney w 2019 roku
U2 na koncercie w Sydney w 2019 rokuFoto: Forum / Backgrid Australia / TROC

Informację o przygotowywanym serialu ujawnił magazyn "The Hollywood Reporter". Na razie wiadomo tylko tyle, że za scenariusz ma odpowiadać Anthony McCarten, mający na koncie popularny film "Bohemian Rhapsody", natomiast produkcją zajmie się wytwórnia Bad Robot Productions, należąca do J.J. Abramsa. W prace mają być zaangażowani także sami muzycy U2. Na razie nie wiadomo, jaki tytuł będzie nosił serial ani kiedy odbędzie się jego premiera w serwisie Netflix.

U2 nie po raz pierwszy na ekranie

Słynna irlandzka grupa ma już na koncie kilka filmów. W 1988 roku powstał "Rattle and Hum", oparty na amerykańskim tournée U2. Towarzyszył mu album, na którym znalazło się kilka premierowych utworów, takich jak "Desire", "Angel of Harlem" czy "When Love Comes to Town", z gościnnym udziałem legendy bluesa  B.B. Kinga.

W 2008 roku ukazało się DVD pt. "U2 3D", zawierające zapis futurystycznych koncertów ze światowej trasy "Vertigo Tour". Natomiast trzy lata później miał premierę film "From the Sky Down", opowiadający historię zespołu z przełomu lat 80. i 90., gdy Bono i spółka nagrali swoje najpopularniejsze albumy "The Joshua Tree" i "Achtung Baby". Sam wokalista udzielił też niedawno głosu lwu – bohaterowi animowanego filmu "Sing 2". Król zwierząt jest w nim jednocześnie emerytowanym gwiazdorem rocka.

Fragment filmu "Rattle and Hum" z udziałem B.B. Kinga, źródło: YouTube / U2

kc

Czytaj także

U2 z nowym nagraniem „Your Song Saved My Life”

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 11:59
Utwór pojawi się w filmie „Sing 2”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maanam, Perfect i U2 – oni śpiewali o stanie wojennym

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 11:48
Tak wstrząsające wydarzenie, jakim był stan wojenny, wprowadzony w Polsce 13 grudnia 1981 roku, musiało znaleźć odbicie w twórczości artystów rockowych. Muzycznym zapisem tamtych mrocznych czasów są m.in. piosenki zespołów Maanam i Perfect oraz jeden z największych przebojów irlandzkiej grupy U2.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pół wieku od "krwawej niedzieli" opisanej w przeboju zespołu U2

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2022 07:00
30 stycznia 1972 roku brytyjscy żołnierze zastrzelili 13 uczestników manifestacji w północnoirlandzkim mieście Derry. To wydarzenie, znane jako "krwawa niedziela", posłużyło za inspirację do napisania utworu "Sunday Bloody Sunday", jednego z największych przebojów grupy U2.
rozwiń zwiń