Polskie Radio

"Twoje bezpieczne wakacje" - konkurs literacki ITD pod patronatem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 13:55
Inspekcja Transportu Drogowego zainaugurowała konkurs literacki dla dzieci na opowiadanie lub bajkę pod tytułem "Twoje bezpieczne wakacje". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 4-7 szkół podstawowych. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.
Bezpieczeństwo naszych najmłodszych jest bardzo ważne, to jest kwestia priorytetowa - podkreśliła Agnieszka Kamińska
Bezpieczeństwo naszych najmłodszych jest bardzo ważne, to jest kwestia priorytetowa - podkreśliła Agnieszka KamińskaFoto: PR

Główny inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wskazał, że to druga edycja konkursu. - W ubiegłym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło ponad 1100 prac - przypomniał. - Liczymy, że w tym roku dzieci również opiszą, jak powinny wyglądać bezpieczne wakacje - dodał, podkreślając, że "od bezpieczeństwa nie ma wakacji".

Jak wskazał Gajadhur, bohaterem opowiadań powinien być krokodylek Tirek - maskotka ITD, która też uczestniczy w akcjach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. W opowiadaniach trzeba też przedstawić zasady bezpieczeństwa.

Polskie Radio oraz TVP Info objęły konkurs patronatem medialnym. 

- Chciałem serdecznie podziękować nadawcom publicznym za promowanie zasad bezpieczeństwa na drogach, za szeroko rozumianą edukację na antenach radia i telewizji - powiedział Alvin Gajadhur. 

Bezpieczeństwo priorytetem

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że bardzo się cieszy, że po raz kolejny radio może współpracować z ITD przy konkursie. 

Bezpieczeństwo naszych najmłodszych jest bardzo ważne, to jest kwestia priorytetowa - podkreśliła Agnieszka Kamińska. 

Przypomniała, że prace laureatów z ubiegłego roku były  prezentowane i odczytywane na antenach Polskiego Radia i wskazała, że tak samo będzie w tej edycji. 

Misja edukacyjna

Prezes PR zaznaczyła, że na wszystkich dziewięciu antenach poruszane są kwestie bezpieczeństwa na drodze i edukacji. Wskazała, że popularyzacja wiedzy w tym zakresie to rola mediów publicznych, a Polskie Radio realizuje to z wielką chęcią i przyjemnością. 

- Specjalnie dedykowana antena Polskie Radio Kierowców edukuje przez całą dobę i mówi o bezpieczeństwie - dodała. 

Posłuchaj
00:17 konkurs.mp3 Agnieszka Kamińska o potrzebie szerokiej edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze (IAR)

Nowy program

Reprezentujący TVP Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zapowiedział natomiast, że od 1 czerwca we współpracy z ITD na antenie TVP Info co sobotę emitowany będzie program poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym techniki jazdy. 

Konkurs literacki ponownie honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

fc

Czytaj także

Wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie na drodze. Wśród gości prezes Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:30
Dziś obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z tej okazji z uczniami polskich szkół za granicą podczas lekcji online rozmawiali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Spotkanie poprzedziło m.in. wystąpienie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja ruchu drogowego dla dzieci z Ukrainy. "Chcemy, żeby były bezpieczne również na ulicach"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 12:00
Inspektorat Transportu Drogowego przygotował lekcje online poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego dla uczniów z Ukrainy w ich ojczystym języku. Pierwszą z nich poprowadzili wspólnie minister edukacji Przemysław Czarnek, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i szef Inspektoratu Alvin Gajadhur.
rozwiń zwiń