Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

Co ze szkołami w sezonie grzewczym? Minister edukacji i nauki uspokaja

- Szkoły będą ogrzewać, bo po pierwsze mają za co, a po drugie: mają czym. Nie mamy żadnych sygnałów, najmniejszych, i od początku nie mieliśmy z jakiegokolwiek miejsca w Polsce, żeby gdziekolwiek brakowało węgla i było zagrożenie tym, że szkoły nie będą ogrzewane - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA szkoła edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Polskie Radio 24

Czarnek: od pomocy dzieciom są psycholodzy i inni specjaliści, a nie edukatorzy seksualni

- To podłość ze strony edukatorów seksualnych wspieranych przez takie osoby jak posłowie Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Dziecko, które ma jakiekolwiek problemy tego rodzaju, powinno znaleźć pomoc, a nie utwierdzać się w przekonaniu, że błąd antropologiczny, w którym tkwi, jest właściwy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Dorota Kania Przemysław Czarnek szkoła

"Taki fundusz powinien istnieć od 30 lat". Czarnek o finansowaniu nauki języka polskiego w Niemczech

- Podczas wizyty w Niemczech otrzymałem informację, że RFN po raz pierwszy od 30 lat planuje utworzyć fundusz na poziomie federalnym, z którego chce finansować naukę języka polskiego jako ojczystego - poinformował w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA Przemysław Czarnek język polski NAUKA szkoła dzieci Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Chcemy, by naród otrząsnął się z kompleksów". Szef PiS: minister Czarnek toczy bój o polską przyszłość

- Bitwa, którą toczy minister edukacji Przemysław Czarnek, jest bitwą o polską przyszłość, nasze istnienie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że podręcznik do HiT prof. Wojciecha Roszkowskiego jest pisany z właściwej pozycji, bez narodowych kompleksów.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka POLSKA Przemysław Czarnek

Nowelizacja prawa oświatowego i studia dot. energetyki jądrowej. Minister Czarnek wyjaśnił szczegóły

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info, że nowelizacja prawa oświatowego ma przede wszystkim dać rodzicom prawo do wglądu i decyzji o tym, kto może prowadzić zajęcia z ich dziećmi w szkołach. Przepisy zostały uchwalone przez Sejm w ubiegłym tygodniu i czekają na prace w Senacie. Minister Czarnek przekazał też szczegóły dotyczące nowego kierunku studiów kształcących przyszłych inżynierów jądrowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Rozmowy MEiN z ZNP. "Dobre, merytoryczne spotkanie" m.in. o pensjach nauczycieli

To było dobre, merytoryczne spotkanie - tak rozmowy przedstawicieli ministerstwa edukacji i nauki oraz Przemysława Czarnka z kierownictwem Związku Nauczycielstwa Polskiego podsumowały dwie strony. Spotkanie poświęcone problemom w systemie oświaty odbyło się w gmachu MEiN w Warszawie. Strony rozmawiały m.in. o statusie zawodowym, emeryturach, świadczeniach kompensacyjnych i czasie pracy nauczycieli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Przemysław Czarnek Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja nauczyciel Ministerstwo Edukacji i Nauki Sławomir Broniarz szkoła

Nowelizacja prawa oświatowego. Czarnek o opozycji: są przedstawicielami genderowskich rewolucjonistów

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że "opozycja, w głównym swoim nurcie platformerskim czy lewicowym, jest przedstawicielem rewolucjonistów genderowskich". - Oni nie życzą sobie, żeby ktokolwiek sprawdzał, czego uczą lewackie organizacje pozarządowe - powiedział. Szef MEiN odniósł się w ten sposób do sprzeciwu wobec uchwalonej przez Sejm nowelizacji prawa oświatowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek polityka opozycja

Prof. Włodzimierz Bernacki o krytyce podręcznika do HiT: gra polityczna

- Przedmiot Historia i Teraźniejszość jest w mojej opinii bardzo istotny, którego niektórzy mogą się obawiać, zwłaszcza ci, których przeszłość uwikłana jest w przeszłość PRL-owską, komunistyczną czy też współpracy ze służbami w czasach transformacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkoła edukacja historia Polski Przemysław Czarnek Magdalena Drohomirecka

Nowelizacja ustawy Prawo oświatowe. Czarnek: były konsultacje z Kancelarią Prezydenta

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany o ewentualne weto prezydenta do nowelizacji ustawy Prawo oświatowe odpowiedział, że "przez kilka miesięcy trwały konsultacje, posłowie pracowali razem z urzędnikami Kancelarii Prezydenta. Nie ma żadnego nieporozumienia, wszystko jest uzgodnione".
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła dzieci młodzież prawo ustawa POLSKA edukacja

Minister Czarnek pozywa Tuska. Chodzi o podręcznik do HiT i in vitro

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył pozew przeciwko przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. Chodzi o słowa lidera PO w związku z in vitro oraz nowym podręcznikiem do przedmiotu "Historia i teraźniejszość". "Tusk instrumentalnie wykorzystał do brudnej gry politycznej dzieci poczęte z in vitro. To chamstwo i skandal" - mówił Onetowi Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Donald Tusk Ministerstwo Edukacji i Nauki Platforma Obywatelska in vitro

Czarnek: potrzebujemy inżynierów jądrowych, będzie nowy kierunek na uczelniach

– W tej sprawie jesteśmy już po długich rozmowach z panem prezesem Danielem Obajtkiem, po rozmowach z rektorem AGH, z rektorem Politechniki Wrocławskiej. Będzie nowy kierunek otwierany na tych uczelniach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Polski polityka Przemysław Czarnek edukacja energia atomowa szkolnictwo wyższe Trójka Beata Michniewicz

"Dlaczego nie chcecie, by rodzice wiedzieli na co uczęszcza dziecko?". Minister Czarnek odpowiada na zarzuty opozycji

Co jest w tym złego, że NGO-sy pokażą, czego chcą uczyć dzieci w szkołach? Dlaczego nie chcecie, by rodzice wiedzieli na co uczęszcza dziecko? - zapytał szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do słów Barbary Nowackiej, która skrytykowała projekt ustawy znanej jako lex Czarnek 2.0.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Barbara Nowacka

Otwarcie Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego na UKSW. Czarnek: to pomost między nauką a przemysłem

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w otwarciu Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego i pierwszego w Polsce kompleksowego Laboratorium Druku 3D. W trzecim kampusie UKSW w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym otwarto multidyscyplinarne Centrum Badawcze (MCB) - z m.in. Laboratorium Druku 3D, superkomputerem CATO oraz narzędziami do tworzenia trójwymiarowych materiałów interaktywnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki NAUKA szkoła edukacja Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Minister Czarnek w Gorzyczkach: trzeba na nowo wracać do relacji mistrz-uczeń

 - Trzeba na nowo wracać do relacji mistrz-uczeń – mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który odwiedził w piątek Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach w powiecie wodzisławskim (Śląskie). Uczniów przekonywał, że mają znakomitych nauczycieli, którzy powinni być dla nich autorytetami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkoła NAUKA Ministerstwo Edukacji i Nauki