Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

"Chciałbym takich szkół". Przemysław Czarnek pokazał pomysły zmian

Podczas Kongresu Edukacji Klasycznej w Warszawie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że chciałby edukacji, która w sposób nowoczesny przedstawia rzeczy najważniejsze. Jak dodał, życzyłby sobie w Polsce szkół, które uczą historii tak, by dzieci poczuły się uczestnikami wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna historia Polski dzieci młodzież

Przemysław Czarnek apeluje ws. młodzieży. "Oni chcą być bardziej dostrzegani"

Przemysław Czarnek zwrócił w poniedziałek uwagę na potrzeby młodego pokolenia. - Oni chcą się czuć podmiotem, być bardziej dostrzegani, żeby ich głos w rozmaitych sprawach był słyszalny - powiedział szef szef MEiN podczas konferencji poświęconej konsultacjom "Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia" dla woj. lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek młodzież Ministerstwo Edukacji i Nauki dzieci

"Gwarancja zrozumienia tego, czym jest służba w mundurze". Szef MEiN o Akademickim Centrum

- Musimy jeszcze długo popracować nad tym, żeby ludzie mieli należny szacunek do munduru, funkcjonariusza, żołnierza i mieli przekonanie o tym, jak niezwykle ważną rolę państwo stanowicie dla naszego bezpieczeństwa - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas spotkania dotyczącego powołania Akademickiego Centrum Wsparcia Bezpieczeństwa Publicznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja Lublin NAUKA bezpieczeństwo POLSKA

Czarnek: ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

- Najważniejsze dla związków zawodowych, dla Solidarności również, jak i przede wszystkim dla nauczycieli, a nade wszystko dla uczniów i rodziców, bo dla nich jest szkoła, jest to, by warunki pracy nauczyciela uległy zdecydowanej poprawie i nad tym pracujemy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Sygnały Dnia POLSKA edukacja dzieci szkoła młodzież nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność pieniądze wynagrodzenia

"Ta formuła może się sprawdzić w przyszłości". Czarnek o państwowym charakterze Marszu Niepodległości

- Jestem przekonany, że to jest bardzo dobra formuła, ta, którą znalazł pan minister Jan Józef Kasprzyk. (...) Dziś jest ten pierwszy raz i jestem przekonany, że ta formuła ma szansę sprawdzić się w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując decyzję o upaństwowieniu Marszu Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Święto Niepodległości 2021 11 listopada Marsz Niepodległości Przemysław Czarnek Tadeusz Płużański społeczeństwo

"Ze czcią wspominamy Polaków, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny". Szef MEiN w liście na 11 listopada

"W trosce o wspólne dobro najpełniej przejawia się nowoczesny patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku. Tylko taka postawa pozwala nam być duchowymi spadkobiercami tych, którzy ofiarnie i bezgranicznie służyli Polsce" - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście z okazji tegorocznego Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Święto Niepodległości Przemysław Czarnek 11 listopada patriotyzm niepodległość

Historia i teraźniejszość. Od 1 września przyszłego roku nowy przedmiot w szkołach

- Od 1 września 2022 roku w szkołach ponadpodstawowych pojawi się nowy obowiązkowy dla wszystkich uczniów przedmiot "Historia i teraźniejszość", będzie nauczany w I i II klasie - poinformowali minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i wiceminister Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski Przemysław Czarnek historia Polski

"Poziom wiedzy młodzieży o historii jest bardzo słaby". Szef MEiN o konieczności wprowadzenia nowego przedmiotu

Radio Zachód zapytało Przemysława Czarnka o zapowiedziany przez niego nowy przedmiot "Historia i teraźniejszość". - Poziom wiedzy młodzieży na temat tego, jakie procesy historyczne doprowadziły nas do dzisiejszej sytuacji, jest bardzo słaby. W związku z tym potrzebny jest nowy przedmiot - powiedział szef MEiN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek społeczeństwo