Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

POLSKIE RADIO 24 Nowa rola Kurskiego w PiS? Czarnek reaguje na spekulacje

- Jacek Kurski jest znaną postacią w naszym ugrupowaniu, od dziesiątek lat, nie wiem, czy jego przyjazd miał coś wspólnego z wyborami do Parlamentu Europejskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości i szef jej struktur w województwie lubelskim Przemysław Czarnek. - Pierwsze słyszę, by miał kierować kampanią - przyznał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski

TYLKO U NAS Kto na czele PiS po Jarosławie Kaczyńskim? Były premier ma poważnego konkurenta

W przyszłym roku Prawo i Sprawiedliwość wybierze prezesa. Wciąż nie wiadomo, czy w wyborach tych weźmie udział Jarosław Kaczyński. Zainteresowany przewodnictwem w partii jest były premier Mateusz Morawiecki. Z rozmów z politykami PiS wynika, że "czarnym koniem" tej rywalizacji może być polityk, który dziś nie zasiada nawet we władzach PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Sejm Mateusz Morawiecki Przemysław Czarnek TYLKO U NAS POLSKA polityka

"Lex wiatrak". Jacek Ozdoba: ustawa otwiera niemieckim firmom rynek wart wiele miliardów złotych

- Ustawę wiatrakową napisali lobbyści, to widać gołym okiem. Jak zobaczyłem tę ustawę, to zastanawiałem się, kto ją podpiszę. Komisja śledcza jest dobrym rozwiązaniem, mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Ozdoba (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA Donald Tusk Trójka polityka Karol Gnat Jacek Ozdoba afera wiatrakowa

"Podsumuje 8 lat rządów PiS, czas gigantycznych sukcesów". Czarnek o exposé premiera Morawieckiego

Przemysław Czarnek z Prawa i Sprawiedliwości przewiduje, że w czasie dzisiejszego exposé premier Mateusz Morawiecki podsumuje 8 lat rządów jego ugrupowania. Polityk mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że był to okres "wielkich, gigantycznych sukcesów Prawa i Sprawiedliwości w każdym obszarze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Przemysław Czarnek premier Mateusz Morawiecki rząd

Czarnek: Tusk chciałby powrotu pedagogiki wstydu. Polska szkoła jest realnie zagrożona

- Donald Tusk chciałby powrotu z pedagogiki dumy do pedagogiki wstydu, którą serwowano w latach jego poprzednich rządów. Do tych rządów zdaje się wracamy. Dlatego trzeba pilnować Polski, polskich szkół i dzieci - powiedział były minister edukacji i nauki, szef struktur PiS na Lubelszczyźnie Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Barbara Nowacka lewica edukacja dzieci młodzież szkoła

Znamy kandydatów do komisji śledczej ws. wyborów korespondencyjnych. Rzecznik PiS: obnażymy manipulacje

Partie zgłosiły swoich kandydatów do komisji śledczej ws. tzw. wyborów korespondencyjnych. Z ramienia PiS są to Przemysław Czarnek, Waldemar Buda, Paweł Jabłoński, Mariusz Krystian, z KO: Magdalena Filiks, Dariusz Joński i Jacek Karnowski. W komisji mają też zasiąść: Bartosz Romowicz z Polski 2050; Agnieszka Kłopotek z PSL; Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy i Witold Tumanowicz z Konfederacji - informuje PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Prawo i Sprawiedliwość Rafał Bochenek Waldemar Buda Przemysław Czarnek Michał Wójcik komisja śledcza koalicja obywatelska PSL Polska 2050 Konfederacja lewica wybory w Polsce

"To oni zablokowali wybory kopertowe, a dziś chcą badać, dlaczego wydano pieniądze". Czarnek o samorządowcach PO

- Chcę udowodnić opozycji, że się mylą. To oni zablokowali wybory 10 maja 2020 r., to oni nie dopuścili do wyborów. Mówię o samorządowcach PO - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Przemysław Czarnek, mówiąc o planowanej komisji ds. wyborów kopertowych.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA Beata Michniewicz Donald Tusk Trójka komisja śledcza polityka wybory w Polsce

Kto zostanie Patriotą Roku? Już w tę sobotę wielka gala z udziałem m.in. Andrzeja Nowaka, Przemysława Czarnka, Wojciecha Polaka czy Wojciecha Roszkowskiego

Organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk dziewiąty już z kolei Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jest to spotkanie z wybitnymi twórcami polskiego życia kulturalnego, artystycznego, społecznego i religijnego, a jego punktem kulminacyjnym jest wręczenie nagrody pt. "Patriota Roku". Kto nim zostanie tym razem? 
Zobacz więcej na temat:  patriotyzm Wojciech Roszkowski Przemysław Czarnek literatura

Czarnek mówi o "mnóstwie chętnych" w PiS do zasiadania w komisjach śledczych. Wskazał, w której chciałby pracować

- Jak się popatrzy na listę posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy są prawnikami, naukowcami, to jest ich pięć razy więcej niż miejsc w komisji - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Jak dodał, on sam chciałby zasiadać w komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja śledcza polityka Sejm Przemysław Czarnek PiS

"Wykażemy niekonstytucyjne działania". Czarnek do PO: wy doprowadziliście do zmarnowania pieniędzy na wybory kopertowe

- Zagłosujemy za komisją śledczą ws. wyborów kopertowych, jeśli będzie zgodna z prawem, a PiS będzie miał w niej czterech członków - mówił we wtorek w Sejmie Przemysław Czarnek. Jak dodał, PiS chciałby wykazać w komisji niekonstytucyjne działania PO. - To z winy opozycji wydano kilkadziesiąt milionów złotych na wybory, które się nie odbyły - argumentował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm PiS Przemysław Czarnek komisja śledcza

Opozycja chce przejąć media publiczne. "To świadome niszczenie dobra publicznego"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że zapowiadane przez polityków KO, Trzeciej Drogi i Lewicy przejęcie mediów publicznych to deklaracje łamania prawa, "rympału, którego w Polsce dotąd nie widziano". Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w Polskim Radiu 24, że media publiczne cieszą się powszechnym uznaniem i są istotnym elementem rynku medialnego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne Polskie Radio TVP Krzysztof Czabański Przemysław Czarnek media społeczeństwo POLSKA