Polskie Radio
Section05
Andrzej Adamczyk

Minister infrastruktury: obecnie nie ma planu wstrzymywania ruchu pociągów

- Każdy scenariusz bierzemy poważnie pod uwagę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, pytany, czy w Polsce możliwe jest zatrzymanie ruchu pociągów. Podkreślił, że dziś nie ma takiej potrzeby i aktualnie nie ma żadnych planów, by wstrzymywać podróż pociągami. Dodał, że resort podejmuje różne środki, zapobiegające rozprzestrzenianiu się zachorowań - np. karty lokalizacyjne dla pasażerów międzynarodowych pociągów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Andrzej Adamczyk Koronawirus w Polsce

Via Carpatia połączy północ Europy z południem. Inauguracja kolejnego odcinka

Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że Polska jest jednym z europejskich liderów w rozwijaniu nowych szlaków komunikacyjnych. Szef resortu infrastruktury wziął udział w inauguracji budowy odcinka trasy S19 między węzłami Nisko a Podgórze, części Via Carpatii - drogi, która ma docelowo połączyć litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Adamczyk via carpatia ministerstwo infrastruktury

Polska i Litwa nie wykluczają pozwu do TSUE. Liczą na zmiany w pakiecie drogowym

Polska liczy jeszcze na zmiany w przepisach, które zaostrzają zasady w unijnym transporcie międzynarodowym i które uważa za szkodliwe. Na ten temat rozmawiał we wtorek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Usłyszał zapewnienie, że Komisja Europejska przedstawi audyt i analizę skutków pakietu jeszcze przed jego wejściem w życie, by można było wprowadzić zmiany. Dla Polski to sprawa kluczowa, bo ma ona największą flotę transportową w całej Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Bruksela ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk Unia Europejska

Andrzej Adamczyk: jest coraz więcej chętnych do podróżowania pociągami

- Liczba podróżujących pociągami dzięki naszym działaniom zwiększa się. W 2015 r. pasażerów korzystających z tego środka transportu było 280 mln, w 2019 r. ich liczba wzrosła do 335 mln - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury kolej transport inwestycje pociągi Grzegorz Jankowski

ANALIZA Wygodniejsza podróż przez Polskę. W tym roku otwarto nowe odcinki ważnych dróg

2019 rok przyniósł dla kierowców ważne zmiany, a podróżowanie po naszym kraju stało się szybsze i wygodniejsze. To dzięki otwarciu nowych fragmentów kluczowych dróg. Kierowcy pojechali m.in. nowymi odcinkami zakopianki, do ich dyspozycji oddana też została obwodnica Częstochowy na autostradzie A1.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura drogi autostrada a1 Andrzej Adamczyk Mateusz Morawiecki Zakopianka