Polskie Radio

Walka postu z hipokryzją. Nowa piosenka Dawida Podsiadły

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 16:29
Dziś miał oficjalną premierą nowy utwór Dawida Podsiadły, zatytułowany "POST". Gwiazdor polskiej sceny muzycznej opowiada się w nim przeciwko wszechogarniającej hipokryzji.
Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoFoto: Daniel Jaroszek / mat. prasowe Sony Music Poland

Dawid Podsiadło to w ostatnich latach prawdziwy fenomen rodzimej sceny. Właśnie trwa trasa koncertowa wokalisty po największych polskich arenach, która wyprzedała się w mgnieniu oka. Nic dziwnego, że każda jego nowa piosenka wywołuje poruszenie – szczególnie jeśli jest zwiastunem premierowej płyty i kolejnego tournée, zapowiadanego przez artystę na jesień tego roku.

Dawida walka o lepszy świat

Publiczność ostatnich koncertów Dawida miała już szansę usłyszeć na żywo utwór "POST", jednak jego oficjalna premiera miała miejsce dopiero dziś. Przy tej okazji wokalista podzielił się z fanami kilkoma refleksjami nawiązującymi do tematyki nowej piosenki. "Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu, więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja" – napisał Podsiadło w mediach społecznościowych.

Artysta zaznaczył, że nie chodzi mu wyłącznie o wytykanie palcem innych, ale również o własną hipokryzję. "Z tą, którą mam w sobie, walczę na co dzień. I, jak to zwykle w walce bywa, raz wygrywam, raz przegrywam. Natomiast o tej, do której nie dosięgam - piszę piosenki". Dawid zachęcił przy okazji do wykrzesania z siebie większej dozy empatii. "Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc 'POST' chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą".

źródło: YouTube / Dawid Podsiadło

Zaplanowana na jesień trasa koncertowa promująca nowy album Podsiadły odbędzie się pod szyldem "POSTprodukcja Tour". Udostępniona dotychczas pula biletów rozeszła się błyskawicznie.

kc

Czytaj także

Wyjątkowi goście na stadionowych koncertach Dawida Podsiadło

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 10:43
Artysta zebrał robiącą wrażenie drużynę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze nakręcony Dawid Podsiadło. Jak powstały jego pierwsze klipy?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 10:05
28 maja minie dziewięć lat od wydania debiutanckiej płyty Dawida Podsiadły. Z tej okazji sprawdziliśmy, kto stoi za teledyskami jednego z najpopularniejszych artystów w Polsce.
rozwiń zwiń