Polskie Radio

Rusza kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2023 18:52
W sobotę na antenie Programu 1 w audycji "Wolna sobota z Jedynką" rozpocznie się ogólnopolska kampania społeczna "Czad i ogień. Obudź czujność" realizowana przez Polskie Radio we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Czujnik tlenku węgla
Czujnik tlenku węglaFoto: Shutterstock.com/Alexander Raths

W ramach akcji "Czad i ogień. Obudź czujność" w Polskim Radiu będą organizowane konkursy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dla słuchaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało nagrody. Są nimi czujniki tlenku węgla (w sumie ponad 830 sztuk). 

W audycjach w charakterze ekspertów wezmą udział strażacy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczaniem z obszaru ochrony przeciwpożarowej. Odpowiedzą oni także na najczęściej zadawane pytania związane z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń grzewczych w sezonie jesienno-zimowym.

Gość o godz. 8.15: bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP.

Poza tym w audycji:

  • 5. Kongres "Zdrowie Polaków" - "One Health - Jedno Zdrowie"

W dniach 13-14 listopada w Kajetanach pod Warszawą odbyła się piąta edycja Kongresu "Zdrowie Polaków".

Wydarzenie pod hasłem "One Health - Jedno Zdrowie" koncentrowało się na integralnym podejściu do zdrowia, które uwzględnia wpływ środowiska naturalnego, zwierząt i człowieka na ogólną równowagę zdrowotną. Wzięli w nim udział naukowcy, eksperci z ośrodków uniwersyteckich, instytutów i towarzystw naukowych, decydenci i praktycy, przedstawiciele pacjentów i organizacji pozarządowych. Patronem medialnym kongresu było Polskie Radio.

Gość o godz. 7.40: prof. Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Programowej Kongresu "Zdrowie Polaków", dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

  • Komentarze po meczu biało-czerwonych z Czechami

W piątek piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się z Czechami w meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

  • Jak będzie wyglądała tegoroczna zima?

Europejscy meteorolodzy przewidują zimę cieplejszą niż wieloletnia średnia. Amerykańscy wręcz odwrotnie. W najbliższych dniach termometry pokażą temperatury minusowe. My zapytamy górali… jaka będzie zima w tym sezonie?

***

Na audycję "Wolna sobota z Jedynką" zapraszamy w sobotę (18.11) w godz. 6.00-9.00. Audycję poprowadzą Karolina Rożej i Daniel Wydrych.

kk