Polskie Radio
Section05
Czad

Regulamin konkursu "Czad i ogień. Obudź czujność" na antenie Programu 1 w audycji "Jedynka dzieciom"

Konkurs, organizowany we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, jest rozgrywany w dniach: 14 listopada 2021 r. (niedziela), 21 listopada 2021 r. (niedziela) oraz 28 listopada 2021 r. (niedziela) na antenie Programu 1 Polskiego Radia S.A. w audycji "Jedynka Dzieciom" w godz. 18:00-19:00 w trzech edycjach.
Zobacz więcej na temat:  Czad Tlenek węgla regulamin konkurs

Regulamin konkursu "Czad i ogień. Obudź czujność" na antenie Programu 1 w audycji "Sygnały dnia"

Konkurs jest organizowany we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność". Konkurs odbędzie się w dniach 22 października 2021 r. (piątek), 27 października 2021 r. (środa), 29 października 2021 r. (piątek), 3 listopada 2021 r. (środa) oraz 5 listopada 2021 r. (piątek).
Zobacz więcej na temat:  Czad regulamin konkurs

Ponad 30 ofiar śmiertelnych czadu, niemal 800 osób w szpitalach. Zachowaj czujność!

- Zagrożenie można zminimalizować, pamiętając o zasadach bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, które to najczęściej są przyczyną ulatniania się tlenku węgla. Można także zainstalować czujkę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia st. kpt. Mariusz Wawerka z Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  Tlenek węgla Czad zdrowie straż pożarna Agnieszka Kunikowska

Trwa akcja "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. To jeden z elementów rozpoczętej właśnie ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pod hasłem "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!". Głównym jej celem jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć czadem w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  Tlenek węgla bezpieczeństwo straż pożarna Czad pożar społeczeństwo