X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
straż pożarna

Poszli w gęsty dym, uratowali życie. Reportaż o strażakach

Strażacy pracowali w wyjątkowo trudnych warunkach, walcząc m.in. z toksycznymi oparami. "Poszliśmy w dym" - taki tytuł nosi reportaż Anny Bogdanowskiej o dramatycznej akcji strażaków z OSP Złotoria. Jego autorka została uhonorowana pierwszą nagrodą prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w 20. edycji konkursu "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą", organizowanego przez Związek i Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna konkurs Dariusz Kwiatkowski

Śmieciowy problem. Duże pieniądze i ochrona środowiska

– Ten problem istnieje już od wielu lat – mówił w Debacie Poranka Marcin Bąk z Telewizji Republika. Publicysta na naszej antenie odniósł się do nieprawidłowości dotyczących funkcjonowania składowisk odpadów. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego” i Agaton Koziński z „Polski The Times”.
Zobacz więcej na temat:  ekologia pożar zdrowie straż pożarna Agaton Koziński

Cegła po cegle. Reportaż o akcji strażaków w Świebodzicach

To była wyjątkowo ciężka akcja ratunkowa, a strażacy pracowali w warunkach wszechobecnego zagrożenia. W kwietniu ubiegłego roku doszło do katastrofy budowlanej w Świebodzicach, w której zginęło 6 osób. Strażakom udało się uratować 4 mieszkańców budynku. O tamtej akcji opowiada reportaż Justyny Rapickiej z rozgłośni Polskiego Radia w Zielonej Górze, zatytułowany "Cegła po cegle"
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Kwiatkowski katastrofa budowlana straż pożarna

"Nie możemy zlokalizować właścicieli wysypisk"

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski poinformował, że strażacy nie mogą zlokalizować właścicieli składowisk, na terenie których w ostatnich dniach wybuchły duże pożary. Na razie nie są znane przyczyny pojawienia się ognia. Strażacy w ostatnich dniach walczyli z pożarami między innymi w Zgierzu, Trzebini i we wsi Wszedzień w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna pożar