Polskie Radio
Section05
straż pożarna

Projekt "Bitwa o remizy". Minister Moskwa: gmina z najwyższą frekwencją wyborczą otrzyma 1 mln zł

- Chcemy zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. Dlatego ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie "Bitwa o remizy". W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą otrzyma milion złotych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA straż pożarna infrastruktura Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska wybory w Polsce POLSKA

Tragiczny wypadek w pow. lubelskim. Nie żyją dwie osoby, są ranni

Dwóch mężczyzn w wieku 34 lat zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy na dk nr 48 w miejscowości Białki Górne (Lubelskie). Cztery ranne osoby trafiły do szpitala. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. W akcji ratowniczej brało udział 30 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online wypadek lubelskie kierowca kierowcy policja samochody straż pożarna bezpieczeństwo na drodze

Strażacy otrzymają kolejne podwyżki. Szef MSWiA: dzięki wam Polacy czują się bezpiecznie

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział, że w przyszłym roku strażacy otrzymają kolejne podwyżki. Przypomniał również, że od kwietnia obowiązuje ustawa o świadczeniach dla rodzin strażaków, którzy zginęli lub zostali ranni na służbie. Pomocą państwa objęci są małżonkowie strażaków, emerytowani rodzice oraz dzieci do osiągnięcia pełnoletniości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński straż pożarna służby i bezpieczeństwo służby ratunkowe

Ćwiczenia "New Wave 2023" w Polsce. Ratownicy z Europy szkolą się w walce z żywiołami

Prawie 600 ratowników bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach "New Wave 2023". Pod Nowym Dworem Mazowieckim ćwiczą razem z Polakami grupy ratownicze z Ukrainy, Finlandii, Austrii, Czech, Belgii i Chorwacji. Scenariusz ćwiczeń obejmuje wystąpienie zagrożeń powodziowych wzdłuż Narwi i Wisły. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna akcja ratunkowa powódź bezpieczeństwo ćwiczenia

Warszawa zalana, kierowcy utknęli w wodzie. Trzaskowski był w tym czasie na Campusie

Na stołecznych drogach zapanował chaos wskutek podtopień po ulewnym deszczu. Szczególnie trudna sytuacja była na trasie S8, której odcinek znalazł się pod wodą. Kierowcy w uwięzionych samochodach czekali na pomoc. Na miejsce próbowali dostać się strażacy, ale drogowy paraliż wzmagały korki. Utrudnienia trwały do późnych godzin wieczornych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa pogoda deszcz Mazowsze mazowieckie straż pożarna regiony