Polskie Radio
Section05
straż pożarna

Polscy strażacy gaszą pożary we Francji. "Pracujemy na czterech odcinkach bojowych"

- W tej chwili realizujemy nasze działania związane z dogaszaniem ognisk pożaru. Pracujemy na czterech odcinkach bojowych - powiedział oficer prasowy polskiej grupy ratowniczej asp. Łukasz Nowak. W polskiej grupie ratownictwa we Francji, w okolicach Bordeaux z żywiołem, który opanował ponad 1000 ha lasów walczy 146 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja straż pożarna pożar las polska pomoc

Śnięte ryby w Nerze. RCB poszerza alert i przypomina, by absolutnie nie wchodzić do rzeki

Po znalezieniu śniętych ryb w Nerze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert także do mieszkańców powiatu kolskiego (Wielkopolskie). Wcześniej ostrzeżenia skierowano do dwóch łódzkich powiatów - łęczyckiego i poddębickiego. RCB ostrzega, by nie wchodzić do Neru i nie korzystać z wody z tej rzeki.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rzeka katastrofa ekologiczna rcb ryby środowisko ochrona środowiska społeczeństwo straż pożarna policja służby i bezpieczeństwo

Tysiące hektarów francuskich lasów w ogniu. Polscy strażacy ruszają na pomoc

Grupa ratownicza polskich strażaków została skierowana do Francji. Będą pomagać w gaszeniu pożarów lasów na południu tego kraju - przekazał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. We Francji, wskutek pożarów wywołanych ekstremalnie wysokimi temperaturami, spłonęło już około 40 tysięcy hektarów lasów - dwukrotnie więcej niż w podobnym okresie w ubiegłych latach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT straż pożarna służby i bezpieczeństwo Francja Europa pożar