Polskie Radio

"Trzecia strona medalu". Wystartował Puchar Świata w skokach narciarskich [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2023 16:00
Sobotnie zawody na skoczni w fińskiej Ruce zainaugurowały Puchar Świata 2023/24 w skokach narciarskich. Polscy zawodnicy nie mają powodów do zadowolenia: najlepszy z nich, Dawid Kubacki, zajął dopiero 21. miejsce. Czy w niedzielę się zrehabilitują za słaby wynik?
Dawid Kubacki nie ma zadowolonej miny po sobotnich skokach w Ruce. Ostatecznie zajął dopiero 21. miejsceFoto: PAP/Grzegorz Momot

SŁUCHAJ W RADIOWEJ TRÓJCE:

• Polscy skoczkowie narciarscy przystąpią do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w fińskiej Ruce z chęcią rehabilitacji po nieudanej inauguracji w sobotę.
  • Po raz setny w karierze na podium PŚ może stanąć Austriak Stefan Kraft, triumfator pierwszego w sezonie konkursu.

Kiepskie nastroje wśród polskich kibiców były już w piątek, gdy biało-czerwoni spisali się słabo w kwalifikacjach. Wprawdzie awansowali w komplecie do inauguracyjnego konkursu, ale z dalekich lokat.

W sobotę znów nie było powodów do radości. Do finałowej serii wszedł tylko Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 21. miejsce. Piotr Żyła był 31., Aleksander Zniszczoł 32., Paweł Wąsek 34., a Kamil Stoch uplasował się dopiero na 43. pozycji. To oznacza, że w klasyfikacji łącznej PŚ łącznie wywalczyli tylko 10 pkt, co jest najgorszym wynikiem od 11 lat.

Swoje 31. zwycięstwo w karierze w PŚ odniósł Kraft, jednocześnie po raz 99. stanął na podium w zawodach tej rangi. Kolejne miejsca zajęli Niemcy - Pius Paschke i Stephan Leyhe. W ogóle sobotni konkurs był popisem Niemców - aż czterech z nich uplasowało się w czołowej siódemce.

Początek niedzielnych kwalifikacji w Ruce o godz. 14.50, a pierwszej serii konkursu o 16.15.

Cały sezon skoków, a więc nadchodzące cztery miesiące, zapowiemy w rozmowie z Sekretarzem PZN Krzysztofa Łoniewskiego z Janem Winkielem.

Ponadto w audycji

• Sezon skoków narciarskich zakończy się w drugiej połowie marca, czyli wtedy, gdy o awans na piłkarskie Euro grać będzie reprezentacja Polski. Jakie ma szanse w meczu z Estonią i ewentualnym finale baraży z Walią lub Finlandią? Odpowiemy na to pytanie (Krzysztof Łoniewski);
  • Podsumujemy rok startów golfisty Adriana Meronka - rok zakończony sukcesem i awansem do najbardziej prestiżowego cyklu turniejów PGA Tour (Robert Grzędowski);
  • Sprawdzimy, co dzieje się w alpejskim Pucharze Świata, którego pierwsze tygodnie storpedowała pogoda (Dariusz Urbanowicz);
  • W relacji z USA Jan Pachlowski opowie o zaskakująco słabym początku sezonu drużyny Jeremiego Sochana w koszykarskiej lidze NBA;
  • Nie zabraknie przeglądu najmocniejszych europejskich lig piłkarskich.

WIĘCEJ O PUCHARZE ŚWIATA SKOKACH NARCIARSKICH W SPECJALNYM SERWISIE POLSKIEGO RADIA:

***

Na "Trzecią strona medalu" w niedzielę (26 listopada) zapraszają Mateusz Warianka i Robert Grzędowski.