Polskie Radio
Section05
Mateusz Warianka

Moto2: brama do MotoGP. Czy wreszcie trafi tam Polak?

Piotr Biesiekirski to pierwszy Polak, który startuje w motocyklowych Mistrzostwach Europy Moto2, a jeszcze do niedawna najmłodszy zawodnik tej klasy na świecie. Już za niecałe dwa miesiące startuje kolejny sezon Moto2, zaplecza MotoGP, czyli Formuły 1 na dwóch kołach. Piotr Biesiekirski reprezentuje w niej barwy hiszpańskiego zespołu Pertamina Mandalika SAG Euvi. Jakie są jego plany i oczekiwania?
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Mateusz Warianka STYL ŻYCIA Moto sport motocykl Trójka

"Podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków". Łukasz Wachowski o pracy Fernando Santosa

Wybrany na początku roku nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Fernando Santos, rozpoczął swoją pracę od obejrzenia meczów minionej kolejki Ekstraklasy. Portugalczyk obserwował trzy spotkania czołowej polskiej ligi. – To kwestia wypełniania swoich obowiązków, do których trener podchodzi bardzo profesjonalnie – zaznaczył w "Trzeciej stronie medalu" sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reprezentacja Polski Dariusz Urbanowicz Mateusz Warianka Piłka nożna Fernando Santos

Katar 2022: Francja-Polska 3:1. Gol Lewandowskiego i dobre pożegnanie z mundialem

Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni przegrywali z Francją po strzale Oliviera Giroud 0:1. Mimo bez wątpienia najlepszego meczu Polaków na mundialu Mbappe podwyższył wynik, a w doliczonym czasie gry po raz kolejny skierował piłkę do naszej siatki. Robert Lewandowski nie strzelił karnego, ale ponieważ sędzia dopatrzył się błędu i nakazał powtórzenie "jedenastki" za drugim razem pewnie skierował piłkę do siatki. Polska przegrywa 1:3, ale z podniesioną głową żegna się z mundialem.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Katar 2022 fifa reprezentacja Polski reprezentacja Francji Trójka Robert Lewandowski Dariusz Urbanowicz Krzysztof Łoniewski Mateusz Warianka

Piotr Świerczewski: dałbym mundialową szansę Skórasiowi

Nie jest zwolennikiem dwuetapowego ogłaszania kadry na mundial, wierzy w skuteczność taktyki Czesława Michniewicza i liczy, że nasza reprezentacja na mistrzostwach świata przynajmniej wyjdzie z grupy – Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, był gościem "Trzeciej strony medalu".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Urbanowicz Piłka nożna reprezentacja Polski Piotr Świerczewski Mateusz Warianka Trójka Mundial 2022