Polskie Radio

Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher o nowej dyrektorce Trójki Agnieszce Szydłowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 16:30
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher jest przekonany, że nowa Dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska przywróci jej należny blask i renomę. Na spotkaniu z pracownikami anteny zapewniał, że to będzie zupełnie nowy program.
Nowa Dyrektorka III Programu Polskiego Radia (z lewej) oraz Paweł Majcher - Redaktor Naczelny Polskiego Radia podczas spotkania z zespołem Trójki.
Nowa Dyrektorka III Programu Polskiego Radia (z lewej) oraz Paweł Majcher - Redaktor Naczelny Polskiego Radia podczas spotkania z zespołem Trójki. Foto: Krzysztof Świeżak / Polskie Radio

- Podczas naszych, wielogodzinnych rozmów z Agnieszką [nową Dyrektor Programu III Polskiego Radia Agnieszką Szydłowską] od początku byliśmy przekonani, że nie ma powrotu do tego, co było; że to musi być zupełnie nowe radio, oparte na tych fundamentach Programu Trzeciego Polskiego Radia, czerpiące z tej wielkiej tradycji i dorobku Trójki, ale nie możemy odwzorowywać wszystkiego jeden do jednego. To będzie zupełnie inne, nowe radio - podkreślił Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher. 

Paweł Majcher dodał, że Trójka musi być przede wszystkim wolna od nacisków polityków. - Powinno to być radio spluralizowane, niezależne, wolne od wpływów i nacisków polityków, bo to politycy tak naprawdę zniszczyli to radio i spowodowali ogromną zapaść tego radia: utratę słuchaczy, reklamodawców, prestiżu, wizerunku i artystów. Na tych nieprzemyślanych, głupich decyzjach, które zostały podjęte tutaj kilka lat temu Polskie Radio straciło 20 milionów złotych rocznie - powiedział Redaktor Naczelny Polskiego Radia. Agnieszka Szydłowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Radia uczyła się w Radiostacji (Rozgłośnia Harcerska), umiejętności rozwijała w radiowej Trójce, gdzie pracowała 17 lat. Prowadziła w rozgłośni audycję muzyczną "Program alternatywny" i weekendowe pasmo "Radiowy Dom Kultury", relacjonowała dla stacji między innymi festiwale muzyczne. 

Czytaj także: 

Agnieszka Szydłowska pożegnała się z Programem 3 Polskiego Radia w maju 2020 po aferze wokół jednego z wydań Listy Przebojów Trójki. Ostatnie trzy lata spędziła, tworząc podcasty dla newonce.radio. Za działalność internetową w roku 2023 zdobyła Best Stream Awards w kategorii: Osobowość radia w streaminguJej wywiady, czy to w radiowe czy udostępniane w formie podcastów, łączyła zawsze niewymuszona radość ze spotkania, dystans do siebie i erudycja. Kilkunastoletnia współpraca z TVP Kultura to dziesiątki programów poświęconych wybitnym osobowościom świata sztuki oraz promocji wydarzeń kulturalnych. 

Spotkanie nowej Dyrektorki Programu III oraz kierownictwa Polskiego Radia z zespołem Trójki. Spotkanie nowej Dyrektorki Programu III oraz kierownictwa Polskiego Radia z zespołem Trójki.

IAR/ Piotrowska/w mk / oprac. rk 

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki. "Ma jej przywrócić należny blask i renomę"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 17:21
Polskie Radio z radością informuje, że Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu 3. Decyzja ta to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska: to będzie zupełnie nowe radio

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:46
Nowa dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że nie będzie odtwarzać starej Trójki, ale czerpać z jej wielkiej tradycji i dorobku. Urzędowanie rozpoczęła od spotkania z pracownikami anteny.
rozwiń zwiń