Polskie Radio

Nowy korespondent Polskiego Radia w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 08:28
Adam Górczewski został korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Od 1 lutego na antenach publicznego nadawcy będzie można usłyszeć jego relacje prosto z niemieckiej stolicy. - To znakomity dziennikarz, który dołącza do najlepszego zespołu korespondentów zagranicznych w Polsce. Polskie Radio zawsze było liderem, jeśli chodzi o informacje z zagranicy - mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.
Adam Górczewski korespondentem Polskiego Radia w Berlinie
Adam Górczewski korespondentem Polskiego Radia w BerlinieFoto: multitel/shutterstock

Adam Górczewski to dziennikarz z wieloletnim stażem. Karierę rozpoczynał w telewizji, w latach 2009-2017 był korespondentem RMF FM w Niemczech. Jest pasjonatem Niemiec oraz autorem podcastu "W razie Niemca", którego 3. odcinek był nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2023 w kategorii "Nowe formy dziennikarskie". Już wkrótce podcast będzie dostępny na platformie Polskiego Radia.

Adam Górczewski, relacjonując wydarzenia z niemieckiej stolicy, obok Marka Wałkuskiego (Waszyngton) czy Beaty Płomeckiej (Bruksela) dołączy do grona najlepszych korespondentów zagranicznych w Polsce.

Wojciech Cegielski: Niemcy są niezwykle ważnym sąsiadem Polski

Jak mówi Wojciech Cegielski, p.o. dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej - Niemcy są niezwykle ważnym sąsiadem i partnerem strategicznym Polski, a wielu Polaków interesuje się tym, co dzieje się za naszą zachodnią granicą. Dlatego placówka w Berlinie jest kluczowa z punktu widzenia publicznego nadawcy, a Polskie Radio wysyła tam znakomitego dziennikarza.

Adam Górczewski korespondentem Polskiego Radia w Berlinie Adam Górczewski korespondentem Polskiego Radia w Berlinie

Polskie Radio. Najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Zobacz także:

mat. pras./DS/wmkor