X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojciech Cegielski

Wiceszef MSZ: polityka wobec Rosji jest bardzo intensywna

- Aktywność Polski wobec Rosji ma miejsce dzisiaj na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, UE, OBWE – mówił gość Jedynki, wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Dodał, że okupacja terytoriów Ukrainy i Gruzji przez Rosję, trwający konflikt zbrojny w Donbasie, aktywne hybrydowe działania Rosji wobec państw zachodnich to najważniejsze punkty odniesienia dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grzegorz Ślubowski Wojciech Cegielski Adam Balcer Bartosz Cichocki Rosja Turcja USA

"Erdogan nigdy nie miał aż tak silnej opozycji"

W niedzielę mieszkańcy 82-milionowej Turcji wybiorą prezydenta i parlament. Według Wojciecha Cegielskiego, specjalnego wysłannika Polskiego Radia w Turcji, stawką tych wyborów m.in. nowy ustrój państwa, bo jeśli w głosowaniu zwyciężą obecny prezydent Recep Tayyip Erdogan oraz jego partia AKP, to wprowadzą w kraju system prezydencki, dający głowie państwa niemal nieograniczoną władzę. Zwycięstwo władz nie jest jednak pewne, bo na drodze stoi mocna opozycja i pogarszający się stan gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Turcja ŚWIAT Wojciech Cegielski Recep Tayyip Erdogan migracja imigranci w Europie Bruksela Świat w południe

Kto wygra przedterminowe wybory w Turcji?

W niedzielę w Turcji odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie i parlamentarne. Faworytami są obecnie urzędujący Recep Tayyip Erdogan i jego partia, AKP. Niewykluczone jednak, że większą rolę – niż spodziewali się rządzący – odegra opozycja. W Świecie w Powiększeniu relacja Wojciecha Cegielskiego, specjalnego wysłannika Polskiego Radia na wybory w Turcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turcja wybory Recep Tayyip Erdogan Wojciech Cegielski Magdalena Skajewska

Strefa Gazy: izraelski premier zapowiada odwet po ostrzałach

Izraelski premier zapowiada mocną odpowiedź na ostrzał terenów Izraela z Gazy. Nad ranem w kierunku terenów granicznych Palestyńczycy wystrzelili co najmniej 28 rakiet. Jedna osoba została ranna. Był to największy taki ostrzał w ostatnich tygodniach. Wszystko to w czasie gwałtownie zaostrzającej się sytuacji pomiędzy Izraelem a Palestyńczykami.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Gazy Izrael ŚWIAT Palestyna Wojciech Cegielski

Czaputowicz: ws. Nord Stream 2 interesy Polski są zbieżne z USA

Polska i Stany Zjednoczone wspólnie sprzeciwiają się budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego. Tak mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji jest teraz w Nowym Jorku, gdzie prowadził debatę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wcześniej spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, a jednym z tematów rozmów był właśnie projekt Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Czaputowicz Nowy Jork Wojciech Cegielski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Nord Stream 2 Rosja

Ostre spięcia między Izraelem a Palestyną

Ostre dyplomatyczne spięcie pomiędzy przedstawicielami Izraela i Autonomii Palestyńskiej w ONZ. Po poniedziałkowych protestach na granicy Izraela i Strefy Gazy, w których zginęło 58 Palestyńczyków, przedstawiciele obu zwaśnionych stron nie szczędzili gorzkich słów i wzajemnych oskarżeń w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Pilną debatę w ONZ, zwołano na wniosek Kuwejtu.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Palestyna konflikt w Strefie Gazy ONZ Wojciech Cegielski ŚWIAT