Polskie Radio

Dziennikarka Dwójki Ewa Szczecińska z Nagrodą Honorową Związku Kompozytorów Polskich

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 20:15
Dziennikarka Dwójki Ewa Szczecińska została uhonorowana przez Związek Kompozytorów Polskich za Zasługi dla Promocji Muzyki Polskiej. Nagrodę przyznano za "wieloletnią, wytrwałą i kompetentną działalność promującą twórczość polskich kompozytorów współczesnych na antenie Polskiego Radia. Na szczególne wskazanie zasługuje cykl "Nowa Polska", poświęcony najmłodszemu pokoleniu polskich kompozytorów" - napisano w laudacji.
Ewa Szczecińska
Ewa SzczecińskaFoto: Przemysław Chmielewski/PR

Ewa Szczecińska studiowała muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. W Programie Drugim Polskiego Radia prowadzi audycje "Nowa Polska" i "Nocna strefa". Specjalizuje się w muzyce najnowszej, ale poświęca też wiele uwagi muzyce dawniejszych epok, biorąc udział w audycjach "Muzyczny Trybunał Dwójki" i "Płytomania". Publikuje artykuły w "Ruchu Muzycznym", "Tygodniku Powszechnym", "Glissando" i na portalach internetowych.

Stworzyła trudne do przecenienia archiwum najnowszej polskiej twórczości muzycznej w całej różnorodności wyborów estetycznych, technik i stylów. archiwum, które stale jest poszerzane.

Uroczystość wręczenia Nagrody zaplanowana jest podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" 25 września br. 

Ewa Szczecińska Ewa Szczecińska

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Przemysław Scheller - poprzez muzykę w przestrzeń metafizyki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 23:00
Bohaterem tej audycji cyklu "Nowa Polska" był Przemysław Scheller, dla którego dźwięki i technologia kompozytorska są tylko małym wycinkiem jego twórczego myślenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Łukaszewski i jego "gwiezdny cykl"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 23:00
Nokturny - dziewiętnastowieczna muzyka nocy - zainspirowała Pawła Łukaszewskiego do skomponowania piętnastu fortepianowych miniatur tworzących "gwiezdny cykl". Kompozytor był gościem audycji "Nowa Polska".
rozwiń zwiń