Polskie Radio

Czy istnieje przepis na oscarowy hit?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 13:00
Dziennikarka muzyczna Angelika Kucińska opowiada o największych oscarowych hitach i tegorocznych nominacjach w kategoria "Najlepsza piosenka" i "Najlepsza muzyka". 

- Mam wrażenie, że od kilku lat wygrywa ta sama piosenka, skomponowana według algorytmu na idealny oscarowy numer - przyznaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Musi być odpowiednio zbudowane napięcie i emocje. A drugi refren obowiązkowo powinien mieć dramaturgię, która wywoła u słuchacza ciarki - dodaje.

Kto ma szansę w tym roku otrzymać statuetkę Oscara za najlepszy utwór i czym urzeka widzów islandzka kompozytorka Hildur Guðnadóttir?

WSZYSTKO O OSCARACH - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Ula Kaczyńska

Czytaj także

Tajemnice złotej statuetki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 17:00
Słynna statuetka zwana Oscarem ma już 92 lata. Została zaprojektowana w 1928 roku przez amerykańskiego scenografa Cedrica Gibbonsa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Boże Ciało" z szansą na Oscara? Komentuje Maciej Kędziora

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 16:14
Maciej Kędziora z portalu Filmawka nie ma wątpliwości - po statuetkę w kategorii najlepszy film sięgnie Sam Mendes na swój najnowszy film "1917". Kto jego zdaniem ma największe szanse w pozostałych kategoriach? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2020. Jan Komasa: budowanie marki polskiego kina jest niezmiernie ważne

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:20
- Jestem tu, by reprezentować nasz film oraz Polskę - tak o obecności na Oscarach mówi reżyser "Bożego Ciała" Jan Komasa. Polski twórca wraz z ekipą jest w Hollywood, gdzie w niedzielę odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. "Boże Ciało" walczy o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Komasa: staram się nie pragnąć Oscara

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:34
Reżyser "Bożego Ciała" w rozmowie z Polskim Radiem podkreśla, że nie chce, by ciężar Oscara go przytłoczył. Czy to oznacza, że nie chce dostać statuetki? 
rozwiń zwiń