Polskie Radio

Jan Komasa: staram się nie pragnąć Oscara

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:34
Reżyser "Bożego Ciała" w rozmowie z Polskim Radiem podkreśla, że nie chce, by ciężar Oscara go przytłoczył. Czy to oznacza, że nie chce dostać statuetki? 

WSZYSTKO O OSCARACH - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Czytaj także

Oscary 2020. Gwiazdy, które nie odebrały złotej statuetki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 08:00
Gala wręczenia Oscarów wielokrotnie była wykorzystywana jako miejsce manifestowania przekonań artystycznych, politycznych i społecznych. W historii Akademii kilkakrotnie doszło do sytuacji, kiedy nominowani z różnych powodów nie pojawiali się na uroczystej ceremonii. Co nimi kierowało?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ważna deklaracja Akademii Filmowej. Oscary stawiają na ekologię

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 16:51
"Wspieranie planety jest bardzo ważnym tematem dla wszystkich członków Akademii" - zadeklarowali organizatorzy Oscarów 2020 i podjęli działania mające na celu ochronę środowiska. Wegańskie menu oraz rezygnacja z wody w plastiku mają zwrócić uwagę na dwie palące dzisiejszy świat kwestie związane z katastrofą klimatyczną. To jednak nie wszystko! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2020. Jan Komasa: budowanie marki polskiego kina jest niezmiernie ważne

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:20
- Jestem tu, by reprezentować nasz film oraz Polskę - tak o obecności na Oscarach mówi reżyser "Bożego Ciała" Jan Komasa. Polski twórca wraz z ekipą jest w Hollywood, gdzie w niedzielę odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. "Boże Ciało" walczy o statuetkę w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy "Boże Ciało" dostanie Oscara? Eliza Rycembel ma odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 15:16
Film "Boże Ciało" Jana Komasy otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Eliza Rycembel wciela się w rolę Marty, jednej z bohaterek filmu. 
rozwiń zwiń