Polskie Radio

Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:00
Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja". Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
Audio
  • Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 (Sygnały dnia/Jedynka)
Nagroda Mobile Trends Awards za projekt bitwa1920.gov.pl
Nagroda Mobile Trends Awards za projekt bitwa1920.gov.plFoto: Polskie Radio

Kapituła konkursu wyróżniła serwis Polskiego Radia i Biuro Programu Niepodległa za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców".

Czytaj więcej
BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
Bitwa Warszawska 1920 [serwis specjalny]

To kolejna nagroda dla serwisu o Bitwie Warszawskiej. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał on już srebrnego BohaterONa.

Nowocześnie o historii

Nagrodzony serwis bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

Posłuchaj
00:22 10942481_2.mp3 Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 za serwis bitwa1920.gov.pl (IAR)

Portal przekazuje wiedzę na temat Bitwy Warszawskiej, jednocześnie przypominając atmosferę tamtych dni i przeprowadzając użytkownika przez najistotniejsze fakty wojny polsko-bolszewickiej. Serwis jest wzbogacony o liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Można tu posłuchać wspomnień, między innymi francuskiego generała Maxime’a Weyganda - który w 1920 roku był członkiem Misji Międzysojuszniczej do Polski - generała Kazimierza Sosnkowskiego, a także szeregowych żołnierzy czy ochotników przybyłych z różnych stron świata.

Posłuchaj
00:09 10942481_1.mp3 Podziękowania za pracę przy serwisie bitwa1920.gov.pl (IAR)

Przetłumaczony na sześć języków (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski) serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie.

Branżowa nagroda

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Od 10 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach.

Czytaj więcej
nagroda BohaterON 1200.jpg
PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoniła najlepsze projekty w 11 dziedzinach. W kategorii "Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja" nominowana była także platforma z ponad stu podcastami Polskiego Radia, a w kategorii "Życie codzienne" - aplikacja mobilna Polskiego Radio Kierowców.

jp

Czytaj także

Dr Agnieszka Kamińska: wspaniałe wydawnictwo Polskiego Radia o bitwie, która ocaliła Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:44
- Album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" to wspaniałe dwupłytowe wydawnictwo Polskiego Radia. Dodatkowo zamieszczone są tam zdjęcia związane z epoką, wypowiedzi świadków, fragmenty ówczesnej prasy oraz wiele innych materiałów - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:20
Zespół portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń