PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:20
Zespół portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej.
Srebrny BohaterON dla portalu PolskieRadio.pl
Srebrny BohaterON dla portalu PolskieRadio.plFoto: PR24

BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Bitwa Warszawska 1200 >>>
Posłuchaj
04:39 _PR4_AAC 2020_12_15-12-25-14.mp3 Nagrody BohaterON - relacja z gali (Stacja Nauka/Czwórka)

 - Srebrny BohaterON w kategorii "Dziennikarz" to wspaniałe uhonorowanie wielomiesięcznej, ciężkiej pracy zespołu portalu Polskiego Radia. Nad tym nowatorskim projektem nasi graficy, programiści i redaktorzy pracowali przez blisko pół roku. Bardzo cieszy nas, że taki sposób popularyzowania historii Polski, także za granicą, poprzez wielojęzyczne, multimedialne strony internetowe został zauważony i doceniony. Mam nadzieję, że w przyszłości, w portalu Polskiego Radia będzie powstawało jeszcze więcej takich projektów - mówił Krzysztof Kossowski, zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej.

Posłuchaj
00:29 10795982_2.mp3 Dyrektor Krzysztof Kossowski o nagrodzonym serwisie portalu PolskieRadio.pl (IAR)

Posłuchaj
00:27 10795982_3 (1).mp3 Nagroda BohaterON 2020 dla portalu polskieradio.pl (IAR)

Wielkie wyróżnienia

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną - w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ustanowiono ją również dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę - z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

"BohaterON - włącz historię!" to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX w. "BohaterON - włącz historię!" to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX w.

Laureaci Nagrody zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: Firma, Instytucja, Nauczyciel, Osoba publiczna, Dziennikarz, Organizacja non profit i Pasjonat. W każdej z nich, trzy wyróżnienia - brązowy, srebrny i złoty BohaterON - przyznali członkowie Kapituły Nagrody, a jedno - Złoty BohaterON Publiczności - internauci, którzy oddawali głosy na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej akcji.

ZOBACZ WIĘCEJ Nagrodzony serwis >>>

Serwis "Bitwa Warszawska" przygotowany został we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Nagrody zostały przyznane na uroczystej gali, która odbyła się 14 grudnia w Auli Głównej Centrum Konferencyjnego E10 w Warszawie. 

***

jp/kd

Czytaj także

Bitwa Warszawska. Posłuchaj wspomnień świadków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 06:01
"Jest rzeczą prawdopodobną, że bitwa pod Warszawą ocaliła Europę Środkową i część Zachodniej przed fanatyczną tyranią sowiecką" – zapisał brytyjski dyplomata lord Edgar D’Abernon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bitwa Warszawska pokazała fenomen mobilizacji społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 06:00
 - Przydzielony do 2 Pułku Piechoty znalazłem w nim 500 starych żołnierzy i około 2 tysięcy ochotników – studentów, uczniaków, harcerzy siedemnasto-osiemnastoletnich, którzy po raz pierwszy trzymali w ręku karabin i strzelać ani bić się nie umieli– wspominał Józef Werobej, oficer Brygady Syberyjskiej. Ci zwykli ludzie obronili Polskę przed bolszewikami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co wspólnego ma "King Kong" z Bitwą Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 05:56
Niewykluczone, że jedna z najbardziej kultowych scen w historii kinematografii zainspirowana była wydarzeniami wojny 1920 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Europie groził totalitaryzm". Co by się stało, gdyby Polska przegrała Bitwę Warszawską?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 05:55
- Wiktoria 1920 roku stanowiła przełom, którego skali nie potrafimy sobie wyobrazić – oceniał w archiwalnej audycji Polskiego Radia prof. Andrzej Ajnenkiel. – Szanse na rządy totalitaryzmu w Europie były olbrzymie.
rozwiń zwiń