Polskie Radio

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 17:31
Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. W Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Polskie Radio przygotowało na sylwestra specjalną ofertę programową
Polskie Radio przygotowało na sylwestra specjalną ofertę programowąFoto: Shutterstock
logo

Sylwestrowa zabawa w Programie 1 Polskiego Radia rozpoczęła się już w połowie grudnia, wraz ze startem konkursu, w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. Do końca miesiąca w audycjach "Muzyczna Jedynka" i "Ekspres Jedynki" pojawiają się słowno-muzyczne zagadki. Finał konkursu, podczas którego wyłoniony zostanie zwycięzca nagrody głównej, odbędzie się 1 stycznia 2022 roku w audycji specjalnej po godz. 16.00.

Taneczny Sylwester z radiową Jedynką - wygrać można wyjazd do Rio de Janeiro"Taneczny Sylwester z radiową Jedynką" - wygrać można wyjazd do Rio de Janeiro

Sylwestrowy wieczór w Programie 1 Polskiego Radia startuje wraz z audycją, którą poprowadzi Ula Kaczyńska tuż po godz. 20.00. W repertuarze wszystko to, co znamy z dawnych prywatek i domówek: przeboje z lat 80. i 90. - soul, funk, rhythm and blues.

Od godz. 22.00 do 2.00 nad ranem w Nowy Rok na sylwestrową zabawę zaprasza Zbigniew Zegler. Przy najlepszych tanecznych przebojach sprzed lat i najnowszych hitach będziemy przekazywać Państwa życzenia - zarówno te składane bezpośrednio, na żywo, przez telefon, jak i te przesyłane SMS-em na numer 71 151, nagrane na naszą automatyczną sekretarkę (22 645 22 65) i pozostawione na profilu radiowej Jedynki na Facebooku (facebook.com/jedynka).

Od godz. 2.00 do 5.00 na zabawę w wersji chillout zaprasza Damian Sikorski. Usłyszymy piosenki takich wykonawców, jak: Adele, Sam Fender, Alicia Keys, Mikromusic, James Blake czy Thomas Dybdahl. Dla tych, którzy jeszcze będą na parkiecie, najlepszy funk zagwarantuje duet Silk Sonic, rockowe granie - Foo Fighters, a bluesa zaserwuje Jagoda Kret


logo

Program 2 Polskiego Radia w sylwestrowy wieczór zaprasza przed radioodbiorniki już o godz. 18.00 - najpierw na muzyczne koktajl party z Tomaszem Szachowskim.

O godz. 20.00 odbędzie się transmisja Koncertu Sylwestrowego z Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzi Róża Światczyńska, w studiu Tomasz Szachowski.

W programie wieczoru:

Jerry Herman - Uwertura do musicalu "Mame"; Mitch Leigh - "I am I, Don Quichotte" z musicalu "Man of La Mancha"; Jack Halloran - Witness; Harvey Schmidt - "Rain Song" z I aktu musicalu "110 in the Shade"; Richard Rodgers/Oscar Hammerstein II - Uwertura do musicalu "South Pacific"; Richard Rodgers/Oscar Hammerstein II - "Oklahoma" z II aktu musicalu "Oklahoma!"; George Gershwin - "Amerykanin w Paryżu"; Jule Styne - Uwertura do musicalu "Gypsy"; Aaron Copland - "The Promise of Living" z I aktu opery "The Tender Land"; Claude-Michel Schönberg -"The Stars" z I aktu musicalu "Les Miserables"; Leonard Bernstein - "Trzy epizody taneczne z musicalu "On the Town"; Frederick Loewe - "They Call the Wind Maria" z I aktu musicalu "Paint Your Wagon"; Leonard Bernstein - Uwertura do operetki komicznej "Candide"; Frank Loesser - "Joey, Joey, Joey" z I aktu musicalu "The Most Happy Fella"; Leonard Bernstein - "Make Our Garden Grow” z II aktu operetki komicznej "Candide".

Wyk.: Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, Paolo Szot -  baryton, dyr. Joseph R. Olefirowicz, Magdalena Schabowska - sopran, Aneta Kapla-Marszałek - sopran, Andrzej Marusiak - tenor, Daniel Woźniak - tenor, Mirosław Grabski - bas.

W przerwie rozmowa z dyrygentem Josephem R. Olefirowiczem.

Od godz. 22.30 do północy zapraszamy na sylwestrowy koncert z cyklu Jazz.PL, podczas którego zagra Jazz Band Młynarski-Masecki. Prowadzą Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński.


Plakat sylwestrowego koncertu Jazz Bandu Młynarski-Masecki Plakat sylwestrowego koncertu Jazz Bandu Młynarski-Masecki

 

logo

Przygotowania do sylwestrowej nocy w radiowej Trójce rozpoczniemy już o godz. 15.00. W specjalnym wydaniu programu "Zapraszamy do Trójki" mijający rok 2021 w różnych dziedzinach życia podsumuje dla Państwa Piotr Łodej.

Następnie radiowa Trójka zaprosi słuchaczy na parkiet. W godz. 18.00-20.00 audycję "Sylwester z Trójką" poprowadzi Karol Gnat, w godz. 20.00-22.00 - Tomasz Żąda, a po 22.00 spotkają się z Państwem Łukasz Ciechański i Tomasz Miara. Oznacza to, że właśnie z nimi i wybranymi przez nich tanecznymi, sylwestrowymi przebojami pożegnamy mijający rok.


logo

Noc sylwestrowa w Czwórce będzie pełna dobrej zabawy i muzycznej elektroniki.

W audycji "Teraz K-pop" po godz. 17.00 zabawa pod znakiem hallyu. Następnie po godz. 18.00 wyjątkowa, sylwestrowa odsłona "Będzie głośno" - w klimacie vintage.

Marcin "Duże Pe" Matuszewski po godz. 20.00 zaprosi na podróż w czasie w programie "45 lat w 45 minut". Będzie to specjalna audycja muzyczna z  premierowym miksem utworów powstałych od 1976 do 2021 roku. Dlaczego akurat od 1976? Ponieważ to rok powstania Programu 4 Polskiego Radia.

Po godz. 21.00 szampańską zabawę z setami DJ-skimi Berta i Harpera poprowadzą Kamil Jasieński i Mateusz Kulik. W tę wyjątkową noc nie tylko przywitają ze słuchaczami 2022 rok, ale też zdecydowanie wybiegną w przyszłość i zabiorą słuchaczy w futurystyczną podróż po odległych galaktykach.


logo

Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta, w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy PRD, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.


Słuchowisko "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej Słuchowisko "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta, w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej

Oprócz tej premiery w sylwestra PRD planuje zabawę i dla dzieci, i dla dorosłych. Już od godziny 20:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra?", "Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego" i "Stare, znane, zapomniane".

Będzie dużo tanecznej muzyki dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców, tak aby cała rodzina mogła się dobrze bawić. Sylwester z PRD potrwa do godz. 6:00.


logo

Świętowanie sylwestra Polskie Radio Chopin rozpoczyna o godz. 19.00. Na pierwsze dwie godziny zaprasza Mariusz Gradowski. Będą klubowe brzmienia, swing, rock’n’roll, soul, a nawet tango i mamba - a to wszystko oczywiście z Chopinem w tle.

Następnie, od godz. 21.00 Andrzej Zieliński poprowadzi sylwestrową odsłonę audycji „Na jazzowo”. Redaktor zaprezentuje m.in. jazzowe aranżacje muzyki patrona anteny.

Od godz. 22.00 do godz. 1:00 w Nowy Rok w audycji sylwestrowej Marty Jankowskiej i Magdaleny Sawickiej słuchacze będą mieli okazję otrzymać wyjątkowe płyty wydane przez Polskie Radio. W programie zabrzmią znane i lubiane kompozycje operowe i walce. 

logo

Cykl debat poświęconych najważniejszym wydarzeniom w kraju i za granicą wypełni w piątek 31 grudnia ramówkę Polskiego Radia 24. Wśród nich gorący temat dotyczący sytuacji geopolitycznej i bezpieczeństwa wschodniej granicy Polski. Dyskusji będzie można wysłuchać od sylwestrowego przedpołudnia aż do północy w PR24.


Premiera debaty na antenie Polskiego Radia 24 odbędzie się 31 grudnia po godz. 15.00 Premiera debaty na antenie Polskiego Radia 24 odbędzie się 31 grudnia po godz. 15.00.

Zapraszamy!