Polskie Radio
Section05
sylwester

100 tysięcy przyjezdnych, liczne interwencje. Policja podsumowuje sylwester w Zakopanem

Nowy rok pod Tatrami przywitało około 100 tysięcy turystów - szacuje policja. Na Równi Krupowej, gdzie odbywał się koncert organizowany przez TVP, zgromadziło się blisko 40 tysięcy osób. W noc sylwestrową doszło do kilku bójek i awantur w rejonie Krupówek. Podczas interwencji ranny został policjant.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zakopane regiony małopolskie społeczeństwo sylwester Nowy Rok Tatry policja

Słuchacze przywitali Nowy Rok z radiową Trójką

Podsumowanie roku 2021 i Nowy Rok w rytmie Trójkowych przebojów – to wszystko pojawiło się w piątek 31 grudnia i w sobotę 1 stycznia na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Nowy, 2022 rok spędzaliśmy w towarzystwie Trójkowych dziennikarzy: Piotra Łodeja, Łukasza Ciechańskiego, Michała Margańskiego, Radosława Okraski, Karola Gnata, Tomasza Żądy i Tomasza Miary.
Zobacz więcej na temat:  Trójka sylwester zabawa Nowy Rok Łukasz Ciechański Karol Gnat Tomasz Miara Piotr Łodej Michał Margański Tomasz Żąda Radosław Okrasko

Strzelanina na imprezie sylwestrowej w Missisipi. Zginęły 3 osoby

Pistolety, narkotyki, alkohol - tak imprezę sylwestrową w Gulfport w stanie Missisipi w USA opisuje szef lokalnej policji Chris Ryle. Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne po tym, jak podczas zabawy noworocznej kilka osób zaczęło strzelać z pistoletów tuż przed północą - podały w sobotę lokalne władze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone strzelanina Missisipi Nowy Rok sylwester

Joseph R. Olefirowicz: moim pierwszym językiem był polski

- Moja mama urodziła się w Polsce, w okolicach Augustowa i Białegostoku. Z Polski do Stanów Zjednoczonych przyjechali także rodzice mojego ojca. Język trzeba jednak często ćwiczyć, inaczej się go zapomina. Dlatego podczas prób muzycy często się ze mnie śmieją, kiedy coś przekręcam. Moje polskie korzenie są jednak dla mnie bardzo ważne - mówił w Dwójce słynny amerykański dyrygent Joseph R. Olefirowicz.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent filharmonia narodowa sylwester Monika Zając MUZYKA Dwójka musical

Nowy Rok z Polskim Radiem

W Nowy Rok Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. W Dwójce noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich i  spotkanie ze zwycięzcą XVIII konkursu chopinowskiego Bruce Liu, w Trójce 357 najlepszych przebojów, w Czwórce muzyka do tańczenia bez ruszania się fotela.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Pracowity sylwester straży miejskiej. W Zakopanem przeprowadzono obławę na mężczyznę w przebraniu dinozaura

Zakopane przeżywa turystyczne oblężenie, w związku z którym straż miejska odnotowuje coraz więcej interwencji. W ostatni dzień roku funkcjonariusze chcieli usunąć z Krupówek nielegalnie pozującego do zdjęć mężczyznę w przebraniu dinozaura, jednak ten na widok służb uciekł. Zgodnie z uchwałą o Parku kulturowym, pobieranie opłat za robienie sobie zdjęć z taką maskotką stanowi wykroczenie, za które grozi mandat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Zakopane sylwester małopolskie straż miejska służby i bezpieczeństwo