Polskie Radio

Eddie Vedder – w lutym nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 16:27
Dokładnie za miesiąc, 11 lutego, ukaże się kolejny album Eddiego Veddera. "Earthling" będzie pierwszą solową płytą wokalisty grupy Pearl Jam od 11 lat.
Eddie Vedder w lutym wydaje solową płytę
Eddie Vedder w lutym wydaje solową płytęFoto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

W ostatnich miesiącach fani mieli okazję poznać dwa nowe utwory Veddera: "Long Way" i "The Haves". Znajdą się one na ukazującym się 11 lutego albumie "Earthling", obejmującym łącznie 13 kompozycji:

 1. Invincible
 2. Long Way
 3. Power of Right
 4. Brother the Cloud
 5. Fallout Today
 6. The Dark
 7. The Haves
 8. Good and Evil
 9. Rose of Jericho
 10. Try
 11. Picture
 12. Mills
 13. On My Way

Sądząc po singlowych utworach, solowe dzieło Eddiego będzie brzmiało o wiele lżej od dokonań jego macierzystej grupy. Podobnie było w przypadku jego wcześniejszych płyt: wydanej w 2007 roku "Into the Wild" (będącej ścieżką dźwiękową do filmu "Wszystko za życie") oraz "Ukulele Songs" z 2011 roku.

"The Earthlings" to również nazwa zespołu towarzyszącego Vedderowi podczas ubiegłorocznych koncertów w Stanach Zjednoczonych. W jego składzie znaleźli się nie byle jacy muzycy: perkusista Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), klawiszowiec, gitarzysta i wokalista Josh Klinghoffer (Red Hot Chili Peppers), basista Chris Chaney (Jane’s Addiction), gitarzysta Andrew Watt oraz gitarzysta i wokalista Glen Hansard (nagrodzony Oscarem za piosenkę "Falling Slowly" z filmu "Once").

Podczas przerwy w koncertach spowodowanej pandemią nie próżnowali też inni członkowie Pearl Jam. Basista Jeff Ament wydał solowy album "I Should Be Outside", natomiast gitarzysta Stone Gossard wziął udział w nagraniu debiutanckiej płyty projektu o nazwie "Painted Shield".

źródło: YouTube / Eddie Vedder

kc

Czytaj także

Springsteen, Vedder i Morello w klasyku AC/DC

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:17
Słynny utwór "Highway to Hell" z repertuaru zespołu AC/DC doczekał się nowej wersji w wykonaniu rockowego tercetu marzeń: Bruce Springsteen, Eddie Vedder i Tom Morello. Jest to zwiastun solowego albumu gitarzysty Rage Against The Machine, który ma się ukazać w październiku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coldplay w hołdzie grupie Pearl Jam na koncercie w Seattle

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:50
Korzystając z obecności w kolebce muzyki grunge, zespół Coldplay dołączył do koncertowego repertuaru utwór "Nothingman", nagrany niegdyś przez formację Pearl Jam.
rozwiń zwiń