Polskie Radio

Coldplay w hołdzie grupie Pearl Jam na koncercie w Seattle

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:50
Korzystając z obecności w kolebce muzyki grunge, zespół Coldplay dołączył do koncertowego repertuaru utwór "Nothingman", nagrany niegdyś przez formację Pearl Jam.
Coldplay
ColdplayFoto: Forum / Backgrid USA / AKM Images

Coldplay – kosmiczny album i koncert w Polsce
coldplay forum-1200.jpg
Coldplay – kosmiczny album i koncert w Polsce

W dniu ukazania się najnowszego albumu "Music of the Spheres", który miał premierę 22 października, grupa Coldplay zagrała koncert w Climat Pledge Arena w Seattle. Muzycy nie skupili się wyłącznie na nowych utworach – w programie znalazło się miejsce dla starszych hitów, takich jak "Clocks", "The Scientist" czy "Paradise", wisienką na torcie było zaś wykonanie piosenki "Nothingman", pochodzącej z płyty "Vitalogy", nagranej w 1994 roku przez Pearl Jam.

– Korzystając z tego, że jesteśmy w Seattle, chcielibyśmy oddać hołd jednemu z zespołów, na których wychowywaliśmy się, będąc nastolatkami – zagaił w trakcie koncertu Chris Martin. – To nie będzie Adele śpiewająca "Make You Feel My Love", tylko 44-letni mężczyzna pamiętający czasy, gdy zakochał się w Pearl Jam w 1991 roku – żartował wokalista, prosząc przy tym, żeby raczej nie umieszczać zapisu tego wykonania na YouTubie.

Coldplay - "Nothingman", źródło: YouTube / metalferguson

Już następnego dnia można było jednak znaleźć w serwisie to nagranie, i to w na tyle dobrej wersji, że nie mogło tam trafić całkiem nielegalnie. Martinowi towarzyszy na scenie jedynie perkusista Will Champion, który na tę okoliczność zasiadł za klawiaturą elektronicznego pianina. – Jeśli Eddie kiedykolwiek to usłyszy: kocham cię, stary, i dziękuję za to, że jesteś tak miły dla naszego zespołu – tymi słowami, skierowanymi do wokalisty Pearl Jam, Eddiego Veddera, Martin zakończył ten kameralny fragment koncertu.

Obaj panowie mieli już okazję razem wykonać utwór "Nothingman". Stało się to podczas festiwalu Global Citizen, który odbył się w Nowym Jorku w 2016 roku.

kc

Czytaj także

Coldplay z alternatywną wersją klipu do utworu "Yellow"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 13:14
Zespół w ten sposób celebruje 20 urodziny debiutanckiej płyty "Parachutes".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Eltona Johna do Piotra Rubika – gwiazdy żartują w prima aprilis

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 07:15
Björk ogłasza się nową wokalistką Led Zeppelin, Coldplay zapowiada nagranie płyty w stanie nieważkości, a Elton John przebiera się za żonę Roda Stewarta – takie rzeczy tylko w prima aprilis. Sprawdzamy, jakie psikusy znani muzycy robili tego dnia swoim fanom, prześladowcom i kolegom po fachu.
rozwiń zwiń