Section50
Section00
Bob Dylan
Bob Dylan, foto: Philippe Gras/Le Pictorium/Zuma Press/Forum
17.08.2021

Bob Dylan oskarżony o wykorzystanie seksualne 12-latki

- Oskarżenia są nieprawdziwe - komentują przedstawiciele artysty.

Bob Dylan został pozwany przez kobietę, która utrzymuje, że w 1965 roku artysta wykorzystał ją seksualnie, gdy miała 12 lat. Informację podał serwis TMZ powołując się na dokumenty sądowe.

Mimo, że kobieta mieszka w stanie Connecticut, sprawa została zgłoszona w sądzie w Nowym Jorku. Wszystko z powodu miejsca, w którym miało dojść do domniemanego przestępstwa - słynnym apartamencie hotelu Chelsea.

Zgodnie ze zdarzeniami opisanymi w oskarżeniu Dylan miał wykorzystać seksualnie kobietę między kwietniem a majem 1965 roku, kiedy artysta miał 24 lata. Jak twierdzi J.C. (takie inicjały widnieją w dokumentach) Bob Dylan wykorzystywał swój status, by zdobyć zaufanie nieletniej, a także nakłaniać ją do alkoholu i narkotyków, co miało ułatwić mu kilkukrotną napaść na tle seksualnym.

- J.C. cierpiała i wciąż cierpi na urazy emocjonalne, ataki stresu, upokorzenie, a także straty finansowe - podaje oświadczenie rzekomej ofiary.

- Oskarżenia sformułowane przez 56-latkę są całkowicie nieprawdziwe i zostanie to udowodnione - kontruje jeden z przedstawicieli Dylana.

Dziennikarze zza Oceanu zauważają, że od stycznia do 20 kwietnia 1965 roku Dylan był w trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, by po 10 dniach rozpocząć kolejne tournée, tym razem w Wielkiej Brytanii.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.