Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Poznaliśmy pierwszych artystów CARBON Silesia Festival 2022

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 13:50
Oto kto w czerwcu wystąpi w Zabrzu!

10 i 11 czerwca w Zabrzu po raz drugi odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej za sprawą CARBON Silesia Festival oraz plejady gwiazd sceny, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolnii Królowa Luiza. Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny - oto główne składowe CARBON Silesia Festival, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń.

Nie są to czcze obietnice, o czym mogą świadczyć właśnie ogłoszeni artyści...

+ Wśród nich znalazł się chociażby jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej - Glowal, tworzący wyjątkowy mariaż tanecznych rytmów i przepełnionych emocjami wokali. W ciągu ostatnich lat szturmem zdobyli uznanie światowej publiczności, a także liczne wyróżnienia krytyków muzycznych i prasy m.in za sprawą licznych wydawnictw nakładem Afterlife, Innervisions, czy Dyinamic, a także licznych występów od Bliskiego Wschodu przez Indie, a teraz także Zabrze. Poza duetem Glowal usłyszymy także długo wyczekiewanych i uwielbianych w kraju nad Wisłą:
+ NTO - producent, DJ, multiinstrumentalista i człowiek-wizjoner, którego rewelacyjny album "Apnea" współtworzą tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st czy kolejny z ogłoszonych artystów podczas Carbon Silesia Festival...
+ Monolink. Ten człowiek orkiestra również zwiedził cały elektroniczny glob, łącząc narrację piosenek z muzyką klubową, co czyni jego muzykę trudną do zaszufladkowania.
+ Poza nimi nie zabraknie także brzmień stricte bassowych od Lenzmana i Satla. Ten pierwszy szybko zbudował swoją unikatową markę na scenie D&B. Po wydaniu debiutanckiego albumu "Looking At The Stars" w 2014 roku niedawno wydał swój najnowszy projekt nakładem Metalheadz – "Golden Age" – który spotkał się z olbrzymim uznaniem krytyków ze względu na oryginalną mieszankę hip-hopu, jazzu oraz soul - tym samym ukazują jego wszechstronność i korzystanie z różnych muzycznych wpływów.
+ Satl - urodzony w Polsce, ale wychowany w Rotterdamie to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na bassowej scenie, czego niezbitym dowodem są liczne występy od Londynu po Hongkong i Sydney.
Całości elektronicznego programu z zagranicy dopełni Ejeca. Najbardziej rozpoznawalny artysta z Irlandii Północnej, a wręcz duma narodowa tego kraju, co wcale nie powinno dziwić, gdyż jego znakomite utwory zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music.

Monolink - Return To Oz (ARTBAT Remix) / YouTube: Monolink

CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczne nazwiska, ale także czołówka polskiej sceny jak:
+ Beskres, czyli najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów - KAMP!.
+ Laureat Fryderyka 2021 i jednocześnie nominowany w kolejnym roku - Baasch.
+ Dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom - Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki jako Tumult Hands.
+ Wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów oraz "kobieta instytucja" na polskiej scenie - Novika z nowym projektem 2.0.
+ Niezawodni i energetyczni Last Robots.
+ Wschodzące gwiazdy wspólczesnej sceny techno - Private Press.
+ Ulubieniec polskiej publiczności i multiinstrumentalista Bass Astral.
+ Największy towar eksportowy polskiej branży klubowej – Catz'n Dogz.

Catz ’n Dogz - Live from Niebo Warsaw (Made For Mixing) / YouTube: Catz 'n Dogz Official

CARBON Silesia Festival to idealny dowód na to, że elektroniczne brzmienia doskonale sprawdzają się w postindustrialnej przestrzeni kopalni Sztolnia Królowa Luizy. Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby śledzić na bieżąco festiwalową komunikacje, gdyż w maju poznamy kolejne nazwiska, które uświetnią drugą edycje festiwalu. Muzycznego festiwalu, który odbędzie się na terenie województwa śląskiego, które jest partnerem głównym wydarzenia i co raz mocniej z roku na rok udowodnia, że jest niezwykle ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski - mając w swoim katalogu kolejne, ogromne wydarzenie kulturalne obok SnowFest, które ściąga z całej Polski poszukiwaczy muzycznych wrażeń oraz niebanalnej zabawy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie festiwalu.

 

 

mat. prasowe, AŚ