Section50
Section00
CARBON Silesia Festival 2022
CARBON Silesia Festival 2022, foto: mat. promocyjne
13.04.2022

Poznaliśmy pierwszych artystów CARBON Silesia Festival 2022

Oto kto w czerwcu wystąpi w Zabrzu!

10 i 11 czerwca w Zabrzu po raz drugi odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej za sprawą CARBON Silesia Festival oraz plejady gwiazd sceny, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolnii Królowa Luiza. Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny - oto główne składowe CARBON Silesia Festival, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń.

Nie są to czcze obietnice, o czym mogą świadczyć właśnie ogłoszeni artyści...

+ Wśród nich znalazł się chociażby jeden z najprężniej rozwijających się duetów na scenie muzyki elektronicznej - Glowal, tworzący wyjątkowy mariaż tanecznych rytmów i przepełnionych emocjami wokali. W ciągu ostatnich lat szturmem zdobyli uznanie światowej publiczności, a także liczne wyróżnienia krytyków muzycznych i prasy m.in za sprawą licznych wydawnictw nakładem Afterlife, Innervisions, czy Dyinamic, a także licznych występów od Bliskiego Wschodu przez Indie, a teraz także Zabrze. Poza duetem Glowal usłyszymy także długo wyczekiewanych i uwielbianych w kraju nad Wisłą:
+ NTO - producent, DJ, multiinstrumentalista i człowiek-wizjoner, którego rewelacyjny album "Apnea" współtworzą tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st czy kolejny z ogłoszonych artystów podczas Carbon Silesia Festival...
+ Monolink. Ten człowiek orkiestra również zwiedził cały elektroniczny glob, łącząc narrację piosenek z muzyką klubową, co czyni jego muzykę trudną do zaszufladkowania.
+ Poza nimi nie zabraknie także brzmień stricte bassowych od Lenzmana i Satla. Ten pierwszy szybko zbudował swoją unikatową markę na scenie D&B. Po wydaniu debiutanckiego albumu "Looking At The Stars" w 2014 roku niedawno wydał swój najnowszy projekt nakładem Metalheadz – "Golden Age" – który spotkał się z olbrzymim uznaniem krytyków ze względu na oryginalną mieszankę hip-hopu, jazzu oraz soul - tym samym ukazują jego wszechstronność i korzystanie z różnych muzycznych wpływów.
+ Satl - urodzony w Polsce, ale wychowany w Rotterdamie to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na bassowej scenie, czego niezbitym dowodem są liczne występy od Londynu po Hongkong i Sydney.
Całości elektronicznego programu z zagranicy dopełni Ejeca. Najbardziej rozpoznawalny artysta z Irlandii Północnej, a wręcz duma narodowa tego kraju, co wcale nie powinno dziwić, gdyż jego znakomite utwory zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music.

Monolink - Return To Oz (ARTBAT Remix) / YouTube: Monolink

CARBON Silesia Festival to nie tylko zagraniczne nazwiska, ale także czołówka polskiej sceny jak:
+ Beskres, czyli najnowsza inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów - KAMP!.
+ Laureat Fryderyka 2021 i jednocześnie nominowany w kolejnym roku - Baasch.
+ Dwóch doświadczonych producentów, całkowicie oddanych swoim maszynom - Jacek Sienkiewicz i Jurek Przeździecki jako Tumult Hands.
+ Wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów oraz "kobieta instytucja" na polskiej scenie - Novika z nowym projektem 2.0.
+ Niezawodni i energetyczni Last Robots.
+ Wschodzące gwiazdy wspólczesnej sceny techno - Private Press.
+ Ulubieniec polskiej publiczności i multiinstrumentalista Bass Astral.
+ Największy towar eksportowy polskiej branży klubowej – Catz'n Dogz.

Catz ’n Dogz - Live from Niebo Warsaw (Made For Mixing) / YouTube: Catz 'n Dogz Official

CARBON Silesia Festival to idealny dowód na to, że elektroniczne brzmienia doskonale sprawdzają się w postindustrialnej przestrzeni kopalni Sztolnia Królowa Luizy. Biorąc pod uwagę wyjątkowość tego festiwalu zachęcamy, aby śledzić na bieżąco festiwalową komunikacje, gdyż w maju poznamy kolejne nazwiska, które uświetnią drugą edycje festiwalu. Muzycznego festiwalu, który odbędzie się na terenie województwa śląskiego, które jest partnerem głównym wydarzenia i co raz mocniej z roku na rok udowodnia, że jest niezwykle ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski - mając w swoim katalogu kolejne, ogromne wydarzenie kulturalne obok SnowFest, które ściąga z całej Polski poszukiwaczy muzycznych wrażeń oraz niebanalnej zabawy.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie festiwalu.

 

 

mat. prasowe, AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.